Haberler

Kayseri'de 40 ve 50. yılını dolduran avukatlara plaket takdim töreni düzenlendi

Güncelleme:

Kayseri'de, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'ın katılımı ile meslekte 40. ve 50. yılını dolduran 25 avukat için plaket ve berat takdim töreni düzenlendi. Törende konuşan Sağkan, meslektaşlarının heyecanına ortak olmanın mutluluğunu dile getirdi.

Kayseri'de, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'ın katılımı ile meslekte 40. ve 50. yılını dolduran 25 avukat için plaket ve berat takdim töreni düzenlendi.

Kayseri Barosu Başkanlığı Seminer Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Sağkan, bugün burada meslektaşlarının yarım asırdır kaybetmedikleri heyecanlarına ortak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sağkan, mesleğin en önemli unsurunun usta çırak ilişkisi olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bugün gerek meslek yaşantımızda vatandaşların hak arama hürriyetini temsil ederken onları yalnız bırakmıyorsak, gerekse meslek örgütlerimize, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve insan hakları mücadelesini cesaretle verebiliyorsak, buna sebebiyet veren, bunu sağlayan bugün özgürce bu mesleği yürütürken cesaretle adım atmamıza vesile olan siz kıymetli büyüklerimizden öğrendiklerimizdir. Bunu hiç unutmadık. Bütün meslek yaşantımızda da başucumuzda hep bu ilke yer aldı. Bu nedenle, her şeyden önce bu ülkede yaşayan 85 milyon vatandaştan sadece bir tanesi olarak sizlere şükranlarımı sunmak istiyorum."

Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse de avukatları tebrik ederek, bundan sonraki yaşantılarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Sağkan ve Köse, meslekte 40. ve 50. yılını dolduran avukatlara plaket ve beratlarını takdim etti.

Programa, Kayseri Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, avukatlar ve aileleri katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Erinç Sağkan Kayseri Hukuk Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Astrolog şampiyonluk tahminleri 2024! Astrologlar Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak diyor? Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title