Karataş Kadın Platformu Kuruldu - Haberler
Haberi Paylaş

Karataş Kadın Platformu Kuruldu

Karataş Kadın Platformu Kuruldu

Karataş ilçesinde Karataş Kadın Platformu kuruldu.

Karataş ilçesinde Karataş Kadın Platformu kuruldu.

Adana'da faaliyet gösteren kadın derneklerinin girişimiyle ilçedeki kadınlara el işi becerileri istihdamının sağlanması ve sosyal yaşama dahil edilmeleri yönünde farkındalık oluşması amacıyla Karataş Belediyesi Konferans Salonunda toplantı düzenlendi.

Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, toplantıda, bir kentin gelişimi ve ileriye yönelik atacağı adımlarda en önemli rolün yerel halka ve kadınlara düştüğünü belirtti.

Toplantının kadınların istihdamı için ciddi bir adım oluşturduğunu ifade eden Ünal, ülkenin işsizlik konusunda verdiği mücadele karşısında kadınların ev ekonomisine katkı sunabilmeleri için "Kadın el emeği pazarı" oluşturacağını kaydetti.

Ünral, öncelikle üretici pazarı ve sonrasında açılacak el sanatı kurslarıyla kadınların kendi ürettikleri ürünleri pazarlamalarının sağlanacağını dile getirdi.

Toplantıda, Karataş Kadın Platformu kurulması kararı alındı, kadınların, istihdamı arttırmaya yönelik açılacak kurslar ile üretici pazarında satış yapmalarının desteklenmesi öngörüldü.

AA / Güncel

Boğaçhan Ünal Karataş Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title