Haberler

Kadınlar bir evde toplanıp ekmek yaptı, 150 haneli köy karantinaya alındı

Abone Ol

Kayseri'nin Yahyalı ilçesine bağlı 150 haneli Kapuzbaşı köyü, koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı. Virüsün, 5 gün önce bir evde kış için ekmek yapan kadınlardan birbirlerine bulaştığı öğrenildi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesine 65 kilometre uzaklıktaki 800 kişinin yaşadığı 150 haneli Kapuzbaşı köyü, koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı gereği karantinaya alındı.

TOPLUCA EKMEK YAPMIŞLAR

Mahallede filyasyon ekipleri tarafından yapılan testte 30 kişide koronavirüse rastlandığı öğrenildi. Virüsün, 5 gün önce evde bir araya gelen kadınların ekmek yaptığı sırada yayıldığı belirtildi. Mahalle sakinlerin ihtiyaçları Ahde Vefa grubu tarafından sağlanacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yahyalı Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (16)

Fzlrs:

Allah ıslah etsin

Yanıtla00
yardımlaşmak ne güzel:

anadolu insanı birlik ve beraberlik bunlar güzel şeyler

Yanıtla00
1907:

İyi halt etmişler.

Yanıtla10
Herhangi biri:

Cahillik bu olsa gerek

Yanıtla11
adım yok:

köylerde böyle olur. imece usulü yufka ekmek yapılır yaz kış. tarladan elde edilen buğday değirmende öğütülür un elde edilir. komşular toplanır. o ailenin 1 aylık veya 2 aylık ekmeği yapılır. birbirlerine yardım ederler. çünkü bir iki kişi ile yapılacak bir şey değildir. köylerde hayat böyledir. şimdi bile bir çok yerde böyle ekmek yapılıyordur. herkesin fırından ekmek alacak gücü yoktur. ayrıca fırın olmayan kyler de çoktur.

Yanıtla02
vatandaş:

Insanlarimizda anlayış kalmamış sanki kıtlık günleri gibi.bu davranışları çok duyuyoruz böyle. açlıktan ölecek birzamanda değiliz. saglikcilari düşünün bizim insanlarımız bukadar cahil olmamalı .

Yanıtla23
Sümbüllü:

Bir daha yapmazlar amcası kızma

Yanıtla21
Ferit:

Toplanma amaçları geleneksel kalıplar içerisinde imecevari bir anlayış çizgisinde olsa da zamanlama ÇOK ama ÇOK yanlış. . .

Yanıtla20
Nilgün:

Dinleyen yokki

Yanıtla20
Emrah:

Sosyal mesafeye dikkat edin büyük ve küçüklerimiz

Yanıtla11
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
title