Haberler

Son dakika gündem: Tire'de Kerbela şehitleri anıldı

Güncelleme:

Son dakika haberi: İzmir'in Tire ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

İzmir'in Tire ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Ehl-i Beyt Camisinde düzenlenen programda konuşan İlçe Müftüsü Abdullah Kır, Müslümanların, İslamın emirlerini dünya hayatında en iyi şekilde yaşayarak kardeşçe yaşaması gerektiğini söyledi.

Geçen hafta Ankara'da cemevlerine düzenlenen saldırıları hatırlatan Kır, "Şimdi burada Müslümanların, bizi ayrıştırmaya çalışanlara, bizi sanki böyle birbirimize karşı hasmane tutum ve davranış içerisindeymiş gibi göstermeye çalışanlara karşı, birliğimizi ortaya koyabilme günüdür." dedi.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu da Kerbela'nın Müslümanların ortak acısı olduğunu söyledi.

Çobanoğlu, şöyle konuştu:

"Kerbela belki de İslam tarihinin, en kötü, olumsuz ve acı olayıdır. Ehl-i Beyt sevgisi ki ortak sevgimizdir. Peygamber Efendimizin hadislerinde de yer verdiği Ehl-i Beyte olan sevgisini, muhabbetini dile getirdiği, Hz. Ali'nin, Hz. Hasan'ın, Hz. Hüseyin'in tüm İslam aleminde yeri ayrıdır ve bu hiçbir zaman ayrı gayrı konusu yapılacak, nifak konusu yapılacak konu değildir. Acı hepimizin ortak acısıdır."

Programda siyah elbise giyen kadınlar, mersiyeler ve sinezenler eşliğinde sine dövüp gözyaşı döktü.

Kaynak: AA / Güncel

Hz. Hüseyin Hisarcık İzmir Güncel Haberler Son Dakika

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

title