Haberi Paylaş

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'na canlı yayında açıkça soruldu: Kılıçdaroğlu'na oy verecek misiniz?

Güncel Haberler

6'lı Masa'daki aday belirleme süreci ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda sert sözler sarf eden İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'na, canlı yayında "Kılıçdaroğlu'na oy verecek misiniz?" diye soruldu. Mızıkçılık yapmayacağını belirten Ağıralioğlu, "Milletten duyduğumu masaya arz ediyorum. Oyların kırgın verileceğini, kızgın verileceğini hırpalanmış verileceğinin duyulsun istiyorum'' dedi.

Geçtiğimiz günlerde Meclis'te yaptığı basın açıklamasıyla 6'lı Masa'da aday belirleme süreci ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ağır sözler söyleyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Yaşananlara dair konuşan Ağıralioğlu "İstifa edecek misiniz?" ve "Kılıçdaroğlu'na oy verecek misiniz?" sorularına yanıt verdi.

İstifa etmeyeceğini söyleyen Ağıralioğlu, "İtirazım partime ve genel başkanıma yapılanlara. Ben endişemi ifade ettim. Kurucusu olduğumuz masada bize böyle davranan yarın güçlü olduğunda bize ne yapar endişesi duyuyorum. Helalleşmek metaforuyla milleti sarıp sarmalarsanız İYİ Parti ile de helalleşeceksiniz." dedi.

"Kılıçdaroğlu'na oy verecek misiniz?" sorusuna da yanıt veren Ağıralioğlu, "Genel Başkanın istişare sürecine dahil olduğu iradesini beyan ettiği işte mızıkçılık yapacak iradeyi temsil etmiyorum. Milletten duyduğumu masaya arz ediyorum. Oyların kırgın verileceğini, kızgın verileceğini hırpalanmış verileceğinin duyulsun istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Ağıralioğlu Meclis'te yaptığı açıklamada, "Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı böyle olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız." demişti.

Kemal Kılıçdaroğlu Yavuz Ağıralioğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

Hacı Şembeki:

Ilk basta samimi zannettim.Ama Milliyetçi oylar kaçmasın diye.... iyi bir Tiyatrosu oyunu sergiliyor gibime geliyor.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
lokman akbulut:

ben milliyetçiyim diyen birisinin tayyip erdoğan düşmanlığı vatan sevgisinin önüne geçmişse solcuyada oy verir hainede oy verir

Cevap Yaz718Yayından Kaldır
İhsan BAŞERLİ :

Adam için her zaman lazım da siyasetçi içinde bazen de olsa karakterli olmak lazım

Cevap Yaz112Yayından Kaldır
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title