Haberler

Refah'ı kana bulayan İsrail, gece yarısı Han Yunus'a bomba yağdırdı! Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti

Güncelleme:

Refah'ta Filistinlilerin kaldığı çadırları bombalayarak onlarca kişiyi katleden İsrail kana doymuyor. Gece yarısı Han Yunus kentine hava saldırısı düzenleyen İsrail savaş uçakları aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinliyi öldürdü, çok sayıda kişiyi de yaraladı.

İsrail savaş uçaklarının bu gece Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinlinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildirildi.

EVE HAVA SALDIRISI DÜZENLEDİLER

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus'un güneyindeki Mean bölgesinde Ebu Cezer ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi öldü, cenazeler şehirdeki Avrupa Hastanesi'ne kaldırıldı.

TANKLAR EVLERE BOMBA YAĞDIRIYOR

Yerel kaynaklar da Yebna kampının merkezi, kentteki El-Huda Camii yanı, Kiir Kavşağı yakını, Ali İbn Ebi Talib Camii yanı ve El-Avde, En-Necme, Eş-Şarki bölgeleri ile Şabura kampının ortasındaki Berka Stadyumu'nda konuşlanan İsrail tanklarının zaman zaman vatandaşların evleri bombaladığını kaydetti. Kaynaklar, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısındaki vatandaşların evlerine ve ve şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesi çevresine ateş açtığını belirtti.

Öte yandan İşgal savaş uçaklarının, Gazze'nin Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam Camisi yakınında El-Gurra ailesine ait bir evi bombalaması sonucu 5 kişi yaralandı. Bu arada Filistin Kızılayından yapılan açıklamada da Kudüs Hastanesi çalışanlarından Dr. İsam Ravhi Muhammed Akıl'ın, Gazze Şeridi'nin merkezindeki Bureyc Mülteci Kampı'ndaki evinin hedef alınması sonucu öldüğü belirtildi. Açıklamada, Akıl'ın ölümü ile Kızılay ekiplerinden ölenlerin sayısının 30'a yükseldiği, bunlardan 17'sinin görevini yaptığı sırada yaşamını yitirdiği aktarıldı.

REFAH'TA 2 AYRI ÇADIR SALDIRISINDA 66 KİŞİ CAN VERDİ

İsrail savaş uçakları, 26 Mayıs gecesi Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıların durdurulması yönündeki kararlarına rağmen Refah'ın kuzeybatısında yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı çadırları bombalamıştı. Saldırı sonucunda 45 kişi hayatını kaybederken İsrail Başbakanı Netanyahu ise saldırıyı "Trajik bir hata" olarak açıklamıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in yine Refah'ın batısında El-Mevasi bölgesinde yerlerinden edilmiş kişilerin barındığı çadırların bulunduğu bölgeye saldırı düzenlediğini, saldırı sonucunda 21 Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı.

Kaynak: AA / Güncel

Filistin İsrail Refah Dünya Güncel Haberler

Rusya'da bilanço ağırlaşıyor! Hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi

Rusya'da bilanço ağırlaşıyor! Hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

500

Yorumlar (33)

VEFA:

Gazze yok oldu. Filistin diye bir yer kalmadı. İnsanlık öldü. Herkes izledi. Bu ayıp tüm dünyaya yeter.

504
12
yanıtYanıtla
Özcan Özcan:

vefa senin de ne çizgide olduğun belli değil.

yanıt5
yanıt49
faruk merttürk:

Bu ayıp İslam'la şereflenenlere yeter.

yanıt33
yanıt3
VEFA:

@Özcan nerede haksızlığa uğrayan bir mazlum, günahsız varsa benim çizgim orasıdır. Bu sen de olabilirsin. İlkeler ben de hiç değişmez. Çünkü, militarist bir kafa doğru yolu göstermez, kimseye hayır getirmez.

yanıt33
yanıt0
Ben bilmemm:

İsrail'e bu kozu veren o iki örgütü de yargılamak gerek. İsrail kadar onlarda suçlu.

122
94
yanıtYanıtla
Özkan Bulut:

Vaybe lanetli ırk herkese meydan okuyor kimseyi takmıyor bu işte bir terslik var ama hayırlısı Allah'tan

183
16
yanıtYanıtla
Raşit Gungor:

müslümana Hiciv ediyorsun gibi? israilin bu bozgunculuğu neden lanetli dendiğinin ispatıdır...biz NAHL 61- ALİ İMRAN 178 biliriz ki bu zulüm karşılığı bu dünyada değil...mükafatıda burada değil..."Hayırlısı Allahtan "olup olmadığını Bir ömür kadar kısa süre içinde bekleyip göreceğiz...bizde sizinle beraber bekleyenlerdeniz...Ancak insan neye inanırsa inansın önce insan olmak zorunda...

yanıt5
yanıt2
Fatih Apaydın:

Yazık

112
6
yanıtYanıtla
Ömer Onur:

bu nasıl bir vahşet, nasıl bir zalimlik. insanoğlu duymuyor, görmüyor. bu acılar hepimize dönecek. bu pislikleri sadece. duayla mı durduracağız.

110
4
yanıtYanıtla
VEFA:

Allah'tan ümit kesilmez. Çıkmamış canda hayat vardır. Duanın gücüne inan sen de rahatlarsın. Düşünmeyi, üzülmeyi bırak kardeş. Selametle...

yanıt7
yanıt2
Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title