Haberi Paylaş

Depremzede 7.6'lık sarsıntının merkez üssü Elbistan'daki durumu gözyaşlarıyla anlattı: Taş üstünde taş kalmadı, Allah rızası için yardım edin

Güncel Haberler

7.6 büyüklüğündeki ikinci büyük depremin adresi olan Kahramanmaraş Elbistan'daki son durumu ilçede yaşayan bir vatandaş videoya çekerek anlattı. Elbistan'ı terk ettiklerini söyleyen vatandaş, çok sayıda binanın yıkıldığını, havaların çok soğuk olduğunu, ısınamadıklarını belirtti. Yardım çağrısında bulunan vatandaş, "Elbistan'da taş üstünde taş kalmadı. Allah rızası için yardım edin." dedi.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ikincisinin adresi Elbistan oldu. Elbistan ilçesi öğlen saatlerinde 7.6 ile sallandı. İlk depremin şokunu atlatamadan bir kez daha sallanan ilçede çok sayıda bina yıkıldı.

ELBİSTAN'I TERK EDİYORLAR

Sosyal medyaya düşen bir görüntüde, Elbistan'ı terk ettiklerini söyleyen bir kadın, felaketin boyutunu gözler önüne serdi. Kar yağdığını, benzin alamadıkları için arabalarını da ısıtamadıklarını söyleyen kadın, telefonlarının şarjlarının bitmek üzere olduğunu vurguladı.

"ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN"

Marketlerin yıkılan binaların altında kaldığını, beslenme sorunu yaşandığını kaydeden kadın, Malatya-Kayseri üzerinden yolların açık olduğunu belirterek yardım çağrısında bulundu. "Elbistan'da taş üstünde taş kalmadı. Allah rızası için yardım edin. Bebeklere mama, süt, ekmek, yok." diyen kadının sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Güncel

Kahramanmaraş Elbistan Deprem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title