Haber : 'İki Yaka Yarım Aşk'ın galası yarın Bursa'da - Haberler

Haberi Paylaş

'İki Yaka Yarım Aşk'ın galası yarın Bursa'da

'İki Yaka Yarım Aşk'ın galası yarın Bursa'da

'İki Yaka Yarım Aşk' filminin Bursa galası, başrol oyuncuları Selda Alkor ve Sezai Aydın'ın katılımıyla 10 Mart Cumartesi günü Bursa Göç Tarihi Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi'ndeki (Merinos AKKM) Göç Tarihi Müzesi, hafta sonu renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 'İki Yaka Yarım Aşk' filminin Bursa galasına başrol oyuncuları Selda Alkor ve Sezai Aydın ile Yönetmen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, Yapımcı Orhan Tekeoğlu katılacak.

Senaryosunu Nurdan Tümbek Tekeoğlu'nun yazdığı ve yönettiği film, mübadele döneminde yaşanan acılar ve hasreti konu alıyor. Bir çocuğun dünyasından göçün yarattığı ağır travmanın ustalıkla işlendiği filmin galasında sanatçılar, katılımcıların mübadele ve filme ilişkin sorularını yanıtlayacak. Filmin galası halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek. Ön gösterimin ardından film 13 ile 17 Mart tarihleri arasında her gün, saat 13.30-15.00 seanslarında yine ücretsiz olarak Bursalılar ile buluşacak.

Kendisi de bir mübadil göçmeni torunu olan yönetmen Nurdan Tümbek Tekeoğlu'nun filmi, '5. Antakya Film Festivali'nden jüri özel ödülü aldı. Film ayrıca yurt dışında 16. Dhaka Uluslararası Film Festivali ile 20.River Film Festivali'ne yarışma filmi olarak seçildi.

Bültenler / Güncel

Nurdan Tümbek Tekeoğlu Sezai Aydın Selda Alkor Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title