Haberler

I'm Design Etkinliği 3 Mart'ta Bursa'da…

Güncelleme:

Yerli ve yabancı tasarımcılar, sektör temsilcileri ve öğrencilerle I'm Design'da buluşacak…

'Tasarım Her Dili Konuşur' ana temasıyla gerçekleştirilen ve 3 Mart'ta Almira Otel'de yapılacak programla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan İMOS Başkanı Yavuz Uğurdağ, "Bu yıl 4. düzenlediğimiz I'm Design etkinliğimizle 18 üniversiteden 700'e yakın öğrenci, ulusal ve uluslararası tasarımcılarla bir araya geliyor. Şu an öğrencilerimiz uygulamalarını akademisyenler eşliğinde sürdürüyorlar. 3 Mart'ta ise yerli ve yabancı tasarımcılar öğrenciler ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecek" dedi.

İnegöl'de düzenlenen ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ile organizasyonun ana sponsoru Starwood firması adına Hüseyin Yıldız ile Mobilyacılar Odası ve İTSO yetkililerinin katıldığı basın toplantısında konuşan Uğurdağ, sektör adına önemli bir projeyi 4 yıldır yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üretim, teknoloji, ihracat ve tasarım ile mobilya sektörünün öncüsü olan İnegöl'ün bu öncülüğü daha da ileriye taşıyacak etkinlikleri de hayata geçirdiğini ifade eden Uğurdağ şunları söyledi: "İMOS olarak 3 yıl önce başladığımız etkinliğimizi her yıl geliştirerek sürdürüyoruz. Projelerin başarılı olmasında sürekliliğin önemine inandığımızdan bu etkinliğimizi her yıl daha da farklılaştırıp zenginleştirerek devam ettirmeye özen gösteriyoruz. Çünkü son 15 yıldır ciddi büyüme kaydeden, yurtiçi ve yurtdışında ihracat yapan mobilya sektörüne katkılarımızı sürdürmeliyiz. İnegöl mobilyasının da son yıllarda artan ivmesi, mobilyacılarımızın tasarıma verdiği önemden de kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu vizyonla başlattığımız I'm Design etkinliğimiz sayesinde yerli ve yabancı önemli tasarımcılar hem sektörle ve geleceğin tasarımcısı öğrencilerimizle buluşuyor, hem de mobilya ve tasarım üzerine fikirlerini söyleyerek yeni bakış açısı ve vizyonlar oluşturuyorlar."

Etkinliğin başladığı günden bu yana sadece maddi ve manevi anlamda değil vizyon olarak da desteklerini esirgemeyen Starwood firmasına sektör adına teşekkür eden Uğurdağ, "İnegöl Belediye Başkanımız sayın Alper Taban'a, önceki dönem Belediye Başkanımız ve şimdiki Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'a, BTSO ve İTSO'ya ve tüm sektör temsilcilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu güç birliği ile umarım İnegöl mobilyasını çok daha ilerilere taşıyacağız" dedi.

Toplantıda konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise "İnegöl'ün mobilyanın başkenti olması gibi ciddi bir iddiası var. Mobilya anlamında son yenilikleri yakalamaya çalışan ve her gün yeni pazarlar arayan iş adamlarımız, bu işe farklı katkılar sunan sivil toplum kuruluşlarımız, sanayi ve ticaret odalarımızın ve bizlerin destekleriyle güç birliği içerisinde bu hedefi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

I'm Design etkinliğinin ana sponsoru olan Starwood firması sahibi Hüseyin Yıldız da I'm Design etkinliğini en başından beri önemsediklerini ve sadece maddi değil ellerinden ne gelirse yapmaya çalıştıklarını, kazananın sektör olacağını dile getirdi.

Dünya Tasarım Örgütü Yönetim Kurulu Üyesi Hicham Lahlou başta olmak üzere, Annı Pitkajarvi, Rianne Koens, Çiğdem Esra Kanberoğlu, Efe Karabulut gibi ünlü tasarımcılar, 3 Mart Cumartesi günü Almira Otel'de öğrenciler ve sektör temsilcileriyle buluşacak.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Murat Erat Starwood İnegöl Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title