Haberler

Hüseyin Çelik: Fevai Arslan'ın Sözleri Dil Sürçmesi

Abone Ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Arslan'ın Erdoğan için 'Allahü tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider' sözüyle ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, partisinin seçim bürosu açılışında Başbakan Erdoğan için 'Allahü tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider' sözleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

"DİL SÜRÇMESİ İSTİSMAR EDİLİYOR"

Hüseyin Çelik, Twitter'da Yaptığı açıklamada "Düzce Milletvekilimiz Fevai Aslan'ın bir konuşmasında, dil sürçmesiyle söylediği bazı sözler, fazlasıyla istismar edilmektedir. İşin aslı şudur: Fevzi Aslan'la görüştüm. Başbakan'la ilgili olarak 'Allah'ın Hoşnut olduğu vasıfları taşıyan lider' nitelemesi yapmak istemiş. Aksi takdirde"Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde taşıyan lider" nitelemesini kimin için yaparsanız yapın bu kişiyi küfre götürür. Bırakın İmam Hatip mezunu olan Sn. Fevai Aslan, herhangi bir bir Müslüman bile bunun böyle olduğunu bilir.

Adı geçen milletvekilimiz, dil sürçmesiyle de olsa, kullandığı ifadelerden ve bunun istismara konu olmasından dolayı fevkalade üzgündür" dedi.

CHP'Lİ İHSAN ÖZKES'İN TEPKİSİ

Dün CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ise AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan'ın sözleri ile ilgi olarak, "Başbakan Allah'ın tüm vasıflarını üzerinde toplayan bir lider" diyen Müslüman değil Süslümandır. Başbakan Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var" diyen AKP'li vekil şirke girmiştir. Senin benim gibi yiyen içen tuvalete giden Hak vaki olduğunda ölecek ve toprak olacak bir Başbakan nasıl olur da Allah'ın vasıflarını taşır?" demişti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Çelik Fevai Arslan Fevai Aslan Ak Parti Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Kızılcık Şerbeti 42. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024: Ocak memur zammı belli oldu mu, ne kadar oldu? 2024 Ocak öğretmen, memur, hemşire, polis, müfettiş maaşı ne kadar olacak? GTA 6 KALDIRAN BİLGİSAYAR VAR MI? Bilgisayarım (PC) GTA 6 kaldırır mı, kaldırıyor mu? DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ Mesajları ve sözleri resimli! Dünya Kadın Hakları Günü anlam ve önemi nedir? TikTok kapanacak mı? TikTok Türkiye'de yasaklanacak mı? CANLI ALTIN FİYATLARI 5 ARALIK | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? Altın Fiyatları Canlı! Android deprem uyarı sistemi nasıl yapılır, açılır? Google deprem uyarı sistemi nasıl aktif edilir? ZAMLI MEMUR MAAŞLARI 2024 | En düşük memur maaşı ne kadar olacak, hangi memur ne kadar maaş alacak? Zamlı memur ve emekli maaş listesi! Dilan Polat yardımcısı Şule sınır dışı edildi mi? Şule neden gözaltına alındı? SÜPER LİG GOL KRALLIĞI TABLOSU 2023-2024 | Süper Lig'de Gol Kralı kim 23-24? Trendyol Süper Lig Gol Krallığı sıralaması! İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık İstanbul deprem oldu mu? MasterChef kim elendi, gitti 3 ARALIK 2023? MasterChef All Star'a kim veda etti? ALES 3 SINAV SONUÇLARI: 2023 ALES sonuç sorgulama ekranı! Nuray Karaoğlu kimdir? Halk Tv konuğu Nuray Karaoğlu kaç yaşında, nereli? Nuray Karaoğlu biyografisi! Yaşar İpek kimdir? 2. Sayfa konuğu Yaşar İpek kaç yaşında, nereli? Yaşar İpek biyografisi!
title