Haberler

HDP'li Mahmut Toğrul: Gergerlioğlu'nun sağlık durumuna göre cezaevine gidip gitmeyeceğini bilemiyoruz

Güncelleme:

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, dün gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yaptı. Toğrul, "Arkadaşımız burada mı kalacak yoksa cezaevine mi götürülecek, durumu hangisine elverişli, bunun bilgisini maalesef alamıyoruz" dedi.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul partisinden bir grup milletvekiliyle, milletvekilliği düşürülen ve dün gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun anjiyo olduğu Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yaptı.

İLK OLARAK SAĞLIK KONTROLÜ YAPILMIŞ

Gergerlioğlu'nun evinde kabul edilemez bir tutumla gözaltına alındığını ifade eden Toğrul, gözaltı işleminin ardından ilk olarak sağlık kontrolü yapılmak üzere Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'ne götürüldüğünü belirtti. Gergerlioğlu'nun, strese bağlı nefes darlığı sorunu yaşamasına rağmen buradan cezaevine götürüldüğünü söyleyen Toğrul, Gergerlioğlu'nun daha sonra gece geç saatte Ankara Şehir Hastanesi'ne getirildiğini aktardı.

"DURUMUNUN NE OLACAĞINI BİLEMİYORUZ"

Toğrul, Gergerlioğlu'nun yoğun bakımda olduğunu ifade ederek "Arkadaşımız burada mı kalacak yoksa cezaevine mi götürülecek, durumu hangisine elverişli, bunun bilgisini maalesef alamıyoruz. Ama bunu yakından takip edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar şunu bilsinler ki HDP'ye, milletvekillerine veya herhangi bir üyesine geri adım attıramayacaklar." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Ömer Faruk Gergerlioğlu Şehir Hastanesi Ankara Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title