Haberler

HATAY Reyhanlı'da mısır hasadı başladı

Güncelleme:

Reyhanlı'da mısır hasadı başladıHATAY'ın Reyhanlı ilçesinde mısır hasadı başladı.

Reyhanlı'da mısır hasadı başladı

HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde mısır hasadı başladı. Üreticiler hem rekolteden ve hem de ton başına ödenecek bin 325 TL fiyatlandırmadan memnun olduklarını söyledi.

Amik Ovası'na gelen biçer döverler mısır ekili alanlara girerek hasat yapmaya başladı. Üretici Hüseyin Ürkmez, geçen yıl pamuk rekoltesinin düşük olması ve fiyatlarının yeterli olmaması nedeniyle üreticilerin mısıra yöneldiğini söyledi. Mısır ekim alanlarının geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30 arttığını kaydeden Ürkmez, rekolteden de memnun olduklarını söyledi.

Hava şartlarının rekolteyi etkilediğini dile getiren Ürkmez, "Dekar başına bin 500- bin 800 kilogram ürün alıyoruz. Devletin açıkladığı ton başına bin 325 lira alım fiyatı bizleri memnun etti. Ürünlerimizi Kırıkhan'da bulunan lisanslı depolara teslim ediyoruz. Daha sonra da devletimize veya tüccara satıyoruz. Bu yıl mısırdan memnunuz" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Amik Ovası Reyhanlı Ürkmez Haberler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Bakmadan Geçme

Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Evine misafir olan babasını öldürüp, kardeşini ağır yaraladı

Evine misafir olan babasını öldürüp, kardeşini ağır yaraladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title