Haberler

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler taşındığı iddiasına yalanlama

Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan "6 Şubat depreminin ardından Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler torbalarla taşındı" görüntülerini yalanladı. Açıklamada kasadakilerin ceset torbası değil, bağış yoluyla deprem bölgesine gönderilen kamp çadırları olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, "6 Şubat depreminin ardından Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler torbalarla taşındı." iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

"CESET TORBASI DEĞİL, KAMP ÇADIRI"

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bahse konu videoda görülen tırda iddia edildiği gibi "ceset torbaları" değil, deprem zamanında sivil toplum kuruluşları ve bağışçılar tarafından gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bağış yoluyla deprem bölgesine gönderilen kamp çadırlarının taşındığı belirtildi.

GÖRÜNTÜLERİN İSKENDERUN'DA ÇEKİLDİĞİ İDDİALARI DA YANLIŞ

Söz konusu görüntülerin İskenderun'da değil, Samandağ ilçesinin Atatürk Caddesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda kaydedildiğinin tespit edildiği bildirilen açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, '6 Şubat depreminin ardından Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler torbalarla taşındı.' iddiası doğru değildir. Samandağ'ı da etkileyen depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın naaşları aile ve yakınlarına teslim edilerek defin işlemleri gerçekleştirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Hatay İskenderun'da tır kasasında cesetler taşındığı iddiası doğru değil

Kaynak: AA / Güncel

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Sosyal Medya İskenderun Deprem Hatay Deprem Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

17 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 17 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 17 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 17 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Esenyurt, Bağcılar, Esenler elektrik kesintisi! 17 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 17 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 17 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Rüyada sınava girmek ne anlama gelir? Rüyada üniversite sınavına, matematik sınavına girmek ne demek, anlamı nedir? Rüyada kıyametin koptuğunu görmek, kıyamet gününü görmek ne anlama gelir? Kanun çıkarmak için kaç milletvekili gerekir? (2024 Karar Yeter Sayısı) 2023 Masterchef şampiyonu kim oldu? Geçen sezon Masterchef birincisi kim, şampiyon kim oldu? Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? (BELLİ OLDU) Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500

Yorumlar (9)

Hüseyin Kaan:

yalan haberi üretenler milleti galeyana getirenler cezasını alır inşallah

160
51
yanıtYanıtla
naz:

Bunu yalanlamak için bir sene bekliyor olmanız çok ilginç

113
34
yanıtYanıtla
Abdullah Ağaç.:

Lan olum bizim milletimiz ahkmak değil ama yalan haber yapmakta üstümüze Yok. Siyaset bulaşıyor herşeye yalan haber yapan bizzat TV biliyorum ben

yanıt23
yanıt18
onder zengin:

Tabi kesin öyledir de. İstifsiz karman çorman diziliş işte o kafa karıştırıyor. Nebiliyim çadırı aşağıdan biri verir, kasaki kişide kasaya dizer istifler. Bu nedense karman çorman milletin aklıda karman çorman

64
43
yanıtYanıtla
Onur Yener:

Sosyal medyada ki haberlerin yüzde doksanı yalan ve provokatif, ulusal haber sitelerinin yayınlamadığı hiç bir habere inanmayın...

27
23
yanıtYanıtla
Selim :

Haber kanalları çok mu objektif Allah aşkına..Her yakamızdan pislik akıyor..

yanıt8
yanıt0
kerem can:

İskenderunda bir tır dolusu vefat eden mi varmış! Antakya desen Kırıkhan desen anlarımda, millet boş cevizin kabuğunu kemirmekten hoşlanıyor herhalde.

11
22
yanıtYanıtla
Mustafa Hanedar:

bizim ülkemizin vatandaşı ölüsüne saygılıdır böyle bişeyin mümkünü var mı bunu paylaşan salak bunu düşünmemiş mi hiç

10
4
yanıtYanıtla
Kurt Alperen:

Bunu paylaşanlar sabah akşam vatandaşım dediğin türk halkına ve devlete hakaret ediyor sen saygı diyorsun

yanıt0
yanıt0
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title