Haberler

Hakan Fidan'ın Fahrettin Altun'un telefonuna baktığı görüntünün perde arkası

Abone Ol

Tahran'daki zirvede yaptığı konuşma sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında yer alan Hakan Fidan ve Fahrettin Altun'un görüntüleri gündeme damga vurdu. Pek çok sosyal medya kullanıcısına espri malzemesi olan o görüntünün arka planında yaşanan diyalog ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Astana Formatında Yedinci Üçlü Zirve Toplantısı'nda bir araya geldi. Erdoğan'ın basın toplantısı düzenlerken arkasında oturan Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan'ın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un telefonuna baktığı görüntü sosyal medyada gündem oldu.

GÖRÜNTÜNÜN PERDE ARKASI

Peki gündeme bomba gibi düşen görüntünün perde arkasında ne oldu? Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Habertürk yazarı Kübra Par, "Muhtemelen Cumhurbaşkanı'na hazırlanan notlarda bir eksik veya hata fark ettiler ve durumu nasıl düzeltebileceklerini çaktırmadan tartışmaya çalıştılar" ifadelerini kullandı.

İşte Kübra Par'ın yazısındaki ilgili kısım;

"Hakan Fidan'ın bir yanında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu öteki yanında ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun, onun yanında da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın oturuyordu.

Cumhurbaşkanı önündeki metni okurken bir ara Altun telefonuna bakmaya başladı. Fidan da yandan onun telefonunu keserken kameralara yakalandı.

Dün doğal olarak bu kare üzerine epeyce geyik çevrildi.

'Fidan iş başında', 'Meslek hastalığı' gibi espriler yapıldı.

Gerçi bunun için MİT Başkanı olmaya gerek yok. İtiraf edelim pek çoğumuz yanımızda oturan kişi mesajlaşırken çaktırmadan kafa uzatıyoruz. Hatta buna karşı ekranı yalnız dik açıdan gösterip yanlardan karartan ekran koruyucular bile icat edildi. Peki Fidan canlı yayında olduğunu ve bu bakışın fark edileceğini düşünemedi mi?

Görüntüleri dikkatle incelerseniz olayın aslında öyle olmadığı anlaşılıyor çünkü söz konusu anın devamında Altun telefonunun ekranını büyüterek Fidan'a gösteriyor. Hatta ondan öncesinde daha dikkat çekici bir detay var. Altun önündeki notlara bakarken bir şey fark ediyor. Önce Fidan'a sonra diğer yanında oturan İbrahim Kalın'a dönüp bir şeyler söylüyor. Ekip hareketleniyor. Birkaç saniye sonra Kalın Cumhurbaşkanı'na bir not yazıp uzatıyor.

"ÇAKTIRMADAN TARTIŞMAYA ÇALIŞTILAR"

Muhtemelen Cumhurbaşkanı'na hazırlanan notlarda bir eksik veya hata fark ettiler ve durumu nasıl düzeltebileceklerini çaktırmadan tartışmaya çalıştılar. Ben daha ziyade Cumhurbaşkanı'nın önüne koydukları notta ne yazdığını merak ettim doğrusu..."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Güncel

Fahrettin Altun Hakan Fidan Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (9)

BAHAR CANDAN DEĞİL:

Bu Ülkeden umudum kalmadı benim, yapılan yorumlara bakınca daha da umutsuzlaşıyorum. SANIRIM BİZ GERÇEKTEN DAHA İYİ BİR HAYATI HAKETMİYORUZ.

Yanıtla1110
Trabzonlu Gezgin:

Hakan fidan adam gibi adamdır, bu adamdan rahatsız olan kanını kontrolettirsin

Yanıtla89
ibrahim sarı:

Allah bunlara güç kuvvet ve dayanma gücü versin. Bu kadar yoğun bir tempoya herkes dayanamaz.

Yanıtla00
Nurullah Ak:

Aslanım Hakan Fidan daki karizmaya baksana

Yanıtla88196
ONUR ULUTAŞ:

Perde arkası dediğin o gazetecinin tahmini. Bu nasıl haber!

Yanıtla17161
Umit Cetin:

Allah sizi başımızdan eksik etmesin vatan sizin gibi insanlara emanet olduğu için halkımızın içi çok rahat

Yanıtla249218
taner ipek:

Halkınız?

6388
sivaslı 58:

Akp lilerden bahsediyon galiba.

5078
Onur Yener:

Allah muhafaza o koltukta oturanlar Kemal,Meral,Selo...vs olsaydı halimiz ne olurdu.

Yanıtla140326
title