Haberler

Gazze'ye Yönelik Saldırıları Protesto Eden Platform Üyeleri İstanbul'da Buluştu

Güncelleme:

Gazze Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti. Platform üyeleri, Sarıyer'deki Mahmut Çavuş Camisi önünde bir araya geldi. İstinye Sahili'nden başlayan yürüyüşte, ellerinde Filistin ve Türk bayrakları taşıyan grup, 'İsrail'in Suç Ortağı ABD'yi lanetliyoruz', 'Filistin halkının yanındayız' yazılı pankartlar açtı. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, 'Katil ABD, katil İsrail' sloganları atarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Gazze Dayanışma Platformu üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

Platform üyeleri, Sarıyer'deki Mahmut Çavuş Camisi önünde bir araya geldi. İstinye Sahili'nden başlayan yürüyüşte, ellerinde Filistin ve Türk bayrakları taşıyan grup, " İsrail'in Suç Ortağı ABD'yi lanetliyoruz", "Filistin halkının yanındayız" yazılı pankartlar açtı.

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, "Katil ABD, katil İsrail" sloganları atarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Gazze Dayanışma Platformu üyesi Mehmet Ali Kaçmaz, burada yaptığı basın açıklamasında, yaklaşık bir asırdır Siyonistlerin işgali altındaki Filistin topraklarının yaklaşık 3 aydır bir soykırıma sahne olduğunu söyledi.

Dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu vahşetin karşısında, insanlık onurunu yitirmemiş ve bir nebze vicdan sahibi olan herkesin işgalcileri lanetlediğini belirten Kaçmaz, "Siyonist terör her yerde geniş kitlelerce protesto edilirken Filistin halkıyla dayanışma mesajları dünyada yükseliyor. Buna karşın hiçbir hukuki, insani, ahlaki kriter gözetmeden İsrail denilen hançeri İslam coğrafyasının kalbine saplayan dünün sömürgeci güçleri, bugün de soykırıma dönüşen bu zulme arka çıkıyorlar. 'İsrail'in kendini savunma hakkı' söylemiyle başta Gazze olmak üzere tüm Filistin topraklarında sürdürülen vahşi katliamları perdelemeye ya da doğrudan meşrulaştırmaya çalışıyorlar." diye konuştu.

ABD'nin politikalarını eleştiren Kaçmaz, şu ifadeleri kullandı:

"ABD söylem ve eylemleriyle bu zalim güçlerin öncüsü, patronu konumundadır. Kurulduğu günden beri İsrail isimli çetenin hamiliğini yapan, her türlü zulmüne arka çıkan, bu cürümleriyle İslam ümmetinin bağrında derin yaralar açan ABD, 7 Ekim'den bu yana katliam çıtasını alabildiğine yükselten İsrail'in işlediği tüm zalimane, vahşi saldırıların da suç ortaklığını pervasızca üstlenmiştir. İşgalci çetenin Gazze'yi bir enkaza dönüştürmesine en küçük bir itirazı olmayan ama çıldırmışçasına yürüttüğü katliamlar dolayısıyla İsrail'in imajının zarar görebileceği endişesi taşıyan ABD yönetimi bu tutumuyla sadece Filistin halkına, İslam ümmetine değil, topyekun insanlığa karşı savaş açmıştır."

Kaçmaz, Filistin halkının yanında olduklarının altını çizerek, "Bizler Filistin halkının kardeşleri ve haktan, adaletten yana tavır sahipleri olarak işgalci, barbar Siyonist çetenin suç ortaklığını yapan ABD yönetimini protesto ediyor, lanetliyor; masum insanlara karşı işlenen insanlık suçlarının ortaklığını yapan bu zalimlerin bir gün mutlaka yargılanıp, hak ettikleri cezaya çarptırılacaklarının altını çiziyoruz." dedi.

Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

Kaynak: AA / Güncel

Filistin İstanbul Sarıyer İstinye İsrail Gazze İnsan Hakları Uluslararası İlişkiler Politika Güncel Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Bakmadan Geçme

Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title