Figen Yüksekdağ: Patlama Öncesi Polise Bomba İhbarı Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Figen Yüksekdağ: Patlama Öncesi Polise Bomba İhbarı Yapıldı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili olaylardan önce polise bomba ihbarı yapıldığını söyledi.

 - Güncelleme:

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP'nin Diyarbakır mitinginde yaşanan patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. Yüksekdağ, İMC TV'ye yaptığı açıklamada, "Tüm göstergeler; çok planlı, organize ve merkezi bir yerden yönetilen bir operasyonla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor." dedi.

"POLİSE BOMBA İHBARI YAPILDI"

Figen Üstündağ, Diyarbakır'daki mitinglerinde meydana gelen patlamalar öncesi polise bomba ihbarı yapıldığını söyledi. Üstündağ, partisinin yarınki Van mitinginin iptal edilmesinin ise söz konusu olmadığını belirtti.

İşte Figen Yüksekdağ'ın yaptığı o açıklama:

"Emniyet güçleri bizim güvenliğimizi almak gibi bir kaygı gütmüyorlar. Sadece hükümeti ve AKP güvenliğini sağlamak kolluk kuvvetleri tarafından öncelik durumunda.

Biz yarın Van'da görkemli bir miting yaparak bu provokasyonlara en güzel cevabı vereceğiz. Halkımızın da uyanık olması gerekiyor. Ama kötü olan şey şu. Bu patlamadan sonra bizim ilk gördüğümüz şey ambulanslar olmadı. Miting meydanına gidip su sıkan gaz sıkan TOMA'lar gördük.

Bugün çeşitli duyumlar da aldık. Aslında polise önceden bomba ihbarı yapıldığına dair duyumlar da aldık."

Haberler.Com - Güncel

Diyarbakır Politika Güncel Haberler

title