Haberler

Ezidiler Federasyonu: IŞİD, Kaçırdığı 1500 Kadını Pazarlarda Satıyor

Güncelleme:

Avrupa Ezidiler Federasyonu Eşbaşkanı Leyla Ferman, "Kaçırılan Ezidi kadınlar Musul'daki pazarlarda 20 ile 50 dolar arasında satılıyor." dedi.

Avrupa Ezidiler Federasyonu Eşbaşkanı Leyla Ferman, Musul ile Şengal İlçesi'ni ele geçiren IŞİD'in 1500 kadını kaçırdığını belirterek, "Kaçırılan kadınlar Musul'daki pazarlarda 20 ile 50 dolar arasında satılıyor" dedi.

"BİN 500 KADIN PAZARLARDA 20 İLE 50 DOLAR ARASINDA SATILIYOR"

Avrupa Ezidiler Federasyonu Eşbaşkanları Leyla Feyman ile Ali Atalan, IŞİD'in saldırılarının ardından Şengal ve Suriye'de Kürtlerin yaşadığı Rojava bölgesinde yaptığı inceleme raporunu Diyarbakır'da açıkladı. Kürtçe konuşan Dr. Leyla Feyman, IŞİD'in saldırılarına sessiz kalınmaması gerektiğini ifade ederek, IŞİD'in ele geçirdiği bölgelerde 1500 kadını kaçırdığını, bu kadınların Musul'daki pazarlarda 20 ile 50 dolar arasında satıldığını söyledi.

"600 BİN İNSAN GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALDI"

IŞİD'in katliamlarını soykırım olarak değerlendirdiklerini kaydeden Ali Atalan, katliamlar için başka bir tanımlamanın kabul edilmeyeceğini belirtti. Şengal'da bulundukları sırada dağlarda, yollarda hala defnedilmeyen cenazeler gördüklerini anlatan Atalan, IŞİD saldırıları nedeniyle 600 bin insanın göç etmek zorunda kaldığını aktardı.

'5 BİN KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ, 5 BİN KAYIP VAR'

Atalan, KDP'nin bağımsızlık ilan edeceğini açıkladığını, Kürdistan'ın bir karış toprağını kimseye terk etmeyeceni söylediğini belirterek, şunları söyledi:

"Kürt nerede varsa savunacağız diyen bir gücün çatışmasız, hiçbir silah patlatmadan Şengal'i terk etmesi Ezidileri IŞİD insaf ve vicdanına terk etmesi ihanettir. Bu objektif olarak önerim istese de istemese de Ezidilerin kendileri de o endişelerinden dolayı bölge komutanlığına gidip demişler ki, 'biz endişeliyiz, bunlar bize saldıracak, sırada biz varız. Onun için biz kendimizi savunacağız. Bunun için sadece izin istiyoruz' demişler. Bunu bize söyleyen de KDP'lilerdir. Yani eski KDP'li Ezidilerdir. KDP bunu reddetmiştir. Onları dışarı çıkararak, kendi yandaşlarını dışarı çıkararak. Hadi gidin ne işiniz varsa kendi başınızın çaresine bakın demişler. Bunun inkarı, savsaklanması, göreceleştirilmesi kesinlikle mümkün değildir. Doğru da olmaz. Bu tarihe bizim açımızdan kara bir leke olarak geçecektir. Diğer bir nokta ise YPG'nin rolü gerçekten büyük Ezidiler yani YPG ile Kürt özgürlük hareketiyle alakası olmayan insanlar bizi Allah ve YPG kurtardı. Yani YPG'nin müdahalesi olmasaydı yüz binlerce Ezidi katliamdan geçirilirdi öldürülürdü. Bu da yine tarihe geçmesi gereken bir gerçekliktir. Bizim edindiğimiz bilgiler ve halk tarafından söylenen bilgilere dayanarak en az 5 bin kişi katledilmiş, en az 5 bin kişi de kaybolmuş. Bu en asgari rakamdır 5 bini öldürülmüş, 5 bini de kaçırılmış diyebiliriz."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ali Atalan Musul Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500

Yorumlar (4)

ya yeter be kardeşim:

bu ezidi kadınları satılıyor tecavüz ediliyor palavralarından artık gına geldi. yeter harbiden yeter. . .

13
75
yanıtYanıtla
duafer tb:

sus ulan vahhabi

yanıt0
yanıt0
dilber:

ypgggggggggggggggggggggggggggggggggggggg kralsin

9
9
yanıtYanıtla
GERÇEKÇİ:

ADI ÜSTÜNDE EZİDİ . . . YARAMAZ YAPSINLAR İSTEDİKLERİNİ YETERKİ KÜRT OLSN.

2
11
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title