Haberler

Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Dahil 3 Kişi Tutuklandı

Güncelleme:

Beşiktaş Belediyesi’nde, 2014-2018 yılları arasını kapsayan dönemde, yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında aralarında eski belediye başkanı Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 3 kişi, “irtikap” ve “zimmet” suçlarından tutuklandı. Gözaltı sürecinde yöneltilen suçlamalardan, “Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme, üye olma” iddiasına ilişkin tespit yapılamadığı, bu nedenle bu suçlamanın tutuklamaya sevk maddeleri arasında yer almadığı öğrenildi.

FAHRETTİN ÖZTÜRK

Beşiktaş Belediyesi'nde, 2014-2018 yılları arasını kapsayan dönemde, yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında aralarında eski belediye başkanı Murat Hazinedar'ın da bulunduğu 3 kişi, "irtikap" ve "zimmet" suçlarından tutuklandı. Gözaltı sürecinde yöneltilen suçlamalardan, "Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme, üye olma" iddiasına ilişkin tespit yapılamadığı, bu nedenle bu suçlamanın tutuklamaya sevk maddeleri arasında yer almadığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından, yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Belediye Başkan yardımcıları Rıfat Örnek ile Hüseyin Avni Sipahi ve mevcut Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı'nın aralarında bulunduğu 16 kişi, 13 Aralık'taki operasyonla gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve 2019 yılında CHP'den istifa eden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise aynı gece Kastamonu'nun Tosya ilçesinde gözaltına alınmıştı.

MURAT HAZİNEDAR DAHİL 7 KİŞİNİN TUTUKLANMASI İSTENMİŞTİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 17 şüpheliden biri, işlemlerinin ardından serbest bırakılırken Hazinedar dahil 16 kişi dün sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti.

9 Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden, Murat Hazinedar, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, Hüseyin Avni Sipahi, Bediz Güvenkaya, Çetin Kırışgil, Mürvet Günay ve Mehmet Uğur Şahin, "irtikap" ve "zimmet" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. 8 şüpheli hakkında ise adli kontrol hükümlerinin uygulanması talep edilmiş, bir şüpheli ise ifadesinin ardından savcılıkça serbest bırakılmıştı.

MURAT HAZİNEDAR TUTUKLANDI

Nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorgu işlemleri tamamlanan Murat Hazinedar ile birlikte Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil, "irtikap" ve "zimmet" suçlarından tutuklandı. Tutuklanmaları için nöbetçi hakimliğe sevk edilen Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda ile Bediz Güvenkaya, Mürvet Günay ve Mehmet Uğur Şahin dahil 12 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"SUÇ ÖRGÜTÜ KURMA" SUÇLAMASI SEVK MADDELERİ ARASINDA YER ALMADI

Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerince iddialara ilişkin 5 ayrı rapor hazırlanarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Hazinedar ve Sipahi hakkında "Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme, üye olma" suçlarından yürütülen 6 soruşturma dosyası da birleştirilerek, soruşturmaya devam edildi. "Çıkar amaçlı suç örgütü kurma, yönetme, üye olma" iddialarına ilişkin tespit yapılamadığı bu nedenle bu suçlamanın tutuklamaya sevk maddeleri arasında yer almadığı öğrenildi.

15 KİŞİ MÜŞTEKİ OLARAK DİNLENDİ

Soruşturma kapsamında 15 kişinin müşteki olarak, 47 kişinin ise tanık olarak ifadesi alındı.

Kaynak: ANKA / Güncel

Beşiktaş Belediyesi Murat Hazinedar Beşiktaş Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

Bakmadan Geçme

Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title