Haberler

Engellinin Ev Hayalini Hayırsever İşadamı Gerçek Yaptı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde doğuştan iki bacağı ve bir kolu olmayan, tek koluyla odun kırıp, boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlayan 37 yaşındaki Şenol Çetin'in ev hayalini Dünya Göz Hastanaleri Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu gerçekleştirdi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde doğuştan  iki bacağı ve bir kolu olmayan, tek koluyla odun kırıp, boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlayan 37 yaşındaki Şenol Çetin'in ev hayalini Dünya Göz Hastanaleri Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu gerçekleştirdi. İçinde eşyasıyla birlikte teslim edilen eve yerleşen Şenol Çetin, büyük sevinç yaşadı.

Eşiyle birlikte ailesinin yanında yaşayan ve tek koluyla bir simit fırınının odunlarını kırıp boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışan Şenol Çetin'in hikayesi basında yer alınca birçok kişi yardım girişiminde bulundu. 3 ayda bir 700 lira engelli maaşı alan Çetin'e en büyük yardımı ise Dünya Göz Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu yaptı. İşadamının görevlendirdiği Kapıcıoğlu İnşaat A.Ş.'nin Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, Şenol Çetin'e ilçede yeni yapılan bir apartmanın giriş katında daire satın aldı. Evin tüm eşyaları da yine işadamı tarafından alındı. Beyaz eşyadan mobilyaya kadar ev baştan aşağıya döşendi.

Eşyaların bir bölümü bugün yerleştirilirken, Şenol Çetin evde çalışan işçilere odunlarını kırdığı simit fırınından aldığı simitleri ikram etti. Ailesinin yanından çıkıp eşiyle birlikte yaşayacağı evini gazetecilere gösterirken büyük sevinç yaşayan Şenol Çetin, ev hayalini gerçekleştiren işadamı Eray Kapıcıoğlu'na teşekkür etti. Çetin, şöyle konuştu:

"Tek hayalim eşimle birlikte yaşayabileceğim bir evdi. Şimdi bu hayalim gerçek oldu. Evi merdiven çıkmamam için giriş katından aldılar. Bana yardım ettiği için çok teşekkür ederim. Allah onlara daha çok versin. En büyük bakan, başkan onlar olsun. Onu, Allah çoluk çocuğuna bağışlasın. Vitrinler, dolaplar, yatak odası alındı. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, aygaz her şeyine varıncaya kadar alındı. Allah bin kere razı olsun." - Ereğlizonguldak

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Şenol Çetin Zonguldak Politika Güncel Haberler

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Ayhan Bora Kaplan davasında Süleyman Soylu'nun ismi tutanaklara girdi

Misafir olarak geldiği köyde 65 yaşındaki amcasını cinsel organını keserek öldürdü

Misafir olarak geldiği köyde 65 yaşındaki amcasını cinsel organını keserek öldürdü

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

Barış Boyun kimdir? Daltonlar çetesi liderinin infaz karnesi epey kabarık

Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş ile yeni anlaşma sağladı

Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş ile yeni anlaşma sağladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title