Ekrem İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı açıklaması! Zehir zemberek sözlerle referandum çağrısı yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Ekrem İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı açıklaması! Zehir zemberek sözlerle referandum çağrısı yaptı

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, millet bahçesi yapılacak olan Atatürk Havalimanı'nda başlayan yıkıma tepki gösterdi. İmamoğlu, "Dünyanın ilk 10 havaalanından birini yıkıyorsunuz. Kime sordunuz? Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz. Ama nafile! Hala bir parça vatan, bir parça millet sevginiz, bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı millete bırakın" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, millet bahçesi yapılacak olan Atatürk Havalimanı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pistlerin yıkılmaya başlaması sonrasında duruma tepki gösteren İmamoğlu, sosyal medya hesabından art arda paylaşımlar yaptı.

İmamoğlu, tepkisini "1912'de kurulan, Osmanlı'dan miras alınan, dünyanın ilk 10 havaalanından birini yıkıyorsunuz. İnsan babasının malını bile yıkacak olsa kardeşine, akrabasına, eşine, dostuna danışır. Siz bu milletin servetini yıkarken kime danıştınız? Seçilmiş belediye başkanına sormadınız, siyasetçilerine sormadınız, akademisyenine sormadınız, sivil toplumuna sormadınız. 16 milyona sormadınız. Kime sordunuz? Ortak akla başvurmadan, millete sormadan bunca büyük bir milli serveti tahrip eden akıl İstanbul'un kutsallarını da yıkar." sözleriyle ifade etti.

İBB Başkanı açıklamalarına şöyle devam etti: "Mehmet Akif'in dediği gibi "Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye'yi desen, iki kazma iki kürek, iki de ırgat gerek. Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek". Covid'i bahane edip pistin üstüne hastane yaptınız, içi bomboş. Atatürk Havalimanı'na özel yapılmış metro yatırımını, Marmaray'ı boşa çıkardınız. Şimdi havalimanını park yapacağım diyorsunuz ama şehrin kuzeyinde tam 136 katı büyüklüğünde bir alanda doğayı, tarımı, ormanı katledip, imara açıyorsunuz.

Ekrem İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı açıklaması! Zehir zemberek sözlerle referandum çağrısı yaptı

Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz. Ama nafile! Ne kadar çabalarsanız çabalayın millet bu tahriklere gelmeyecek, hiçbirimiz bu tuzağa düşmeyeceğiz! Hala bir parça vatan, bir parça millet sevginiz, bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı aziz millete bırakın."

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

Atatürk Havalimanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Semra Ertürk:

Yine boş konuşmaya başladı. Anca balon gibi hava dolu gereksiz sözler. Nasıl bir mantık hava alanı yıkılacak falan filan. Yorulmadılar çekememezlikten dolayı laf atmaya. 7 den 70 e herkes bilir ki yıktıkları yeri katbekat daha güzellestirdiklerini.

Mavi Mavi:

Kemal'in 4 sene önce tv de "orayı yıkıp park yapmak bizim projemizdi ama telefonlarımız dinlendiği için projemiz çalındı"diyor.Siz milletemi soracaktınız? Bedri Baykam bile görüntüleri gördükten sonra dilini yuttu!sende bi sus sus ki asırlık ağaçlar kesilirken neden millete sormadın demesin kimse!

Ercan Sevinc:

Çoktan kaybettin haberin yok seçimde görüşürüz

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title