Ekrem İmamoğlu: İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalanlar için yardım teklif ettik, 'İhtiyacımız yok' denildi - Haberler
Haberi Paylaş

Ekrem İmamoğlu: İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalanlar için yardım teklif ettik, 'İhtiyacımız yok' denildi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Güncel
 - Güncelleme:

AKOM'da İstanbul'un son durumu hakkında bilgiler veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışının etkili olduğu pazartesi gününden itibaren İstanbul Havalimanı'nda mahsur kalanlara ilişkin soruya dikkat çeken bir yanıt verdi. Bu konuya ilgisiz kalmadıklarını belirten İmamoğlu, "Gıda, barınma, nakil ihtiyaçları konusunda ne yapabiliriz diye aradık. 'Size ihtiyacımız yok' cevabı alındığı için biz sadece bekledik" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde İstanbul'daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının kar yağışının etkili olduğu pazartesi gününden itibaren binlerce yolcunun 3 gece mahsur kaldığı İstanbul Havalimanı ile ilgi sorusuna da yanıt veren İmamoğlu, "Orada binlerce insan mağdur kaldı. Biz ilgisiz kalmadık. Burada da hassas davrandık. Gıda, barınma, nakil ihtiyaçları konusunda ne yapabiliriz diye aradık. 'Size ihtiyacımız yok' cevabı alındığı için biz sadece bekledik. Talihsiz görüntülerdi" dedi.

İmamoğlu sözlerine şu şekilde devam etti;

"Gerçek meseleler bunlar. Vatandaşımızın bilmesi gereken acı meseleler de bunlar. Biz Atatürk Havalimanı'nın heba olmasını istemeyen, orada kontağını kapattığınız andan itibaren 4 milyon euroluk bir yatırımı çöpe atmış oluyorsunuz.

Uzmanların söylediği Atatürk Havalimanı kullanılmalı. Üçüncü havalimanının nereye yapılması gerektiğini tartışacak değilim. Önerimiz şuydu. Yeni havalimanının sözleşmesi gereği yapılacak ilave pistler, ilave terminaller var. Biz dedik ki Atatürk Havalimanı yaşasın.

Atatürk Havalimanı var diye oraya metro, marmaray, 5 yıldızlı oteller yapıldı. O otellerin kaç tanesi dolu şu an? Yazık değil mi? Biz bu kadar zengin miyiz paramızı heba edecek kadar.

Günün sonunda yeni havalimanının kritik hava akışlarında riskli bir alan olduğu, yeterince test edilmediği söyleniyordu. İstanbul Havalimanı açıldı, toplu taşıması yok. Tek bağlantısı kara yolu. Yeni havalimanı yapmanın bu maliyetleri var. Biz hala yeni havalimanı için milyarlarca lira para harcıyoruz."

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Havalimanı, Ekrem İmamoğlu, İBB, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

OKUR:

ya çok komik bir beyanat. sen önce yapman gerekeni yapsaydında yardımı boşver

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title