Haberler

Ege Üniversitesi Yemek Üretim Tesisi hizmete başladı

Güncelleme:

Ege Üniversitesi Yemek Üretim Tesisi, bin metrekare kapalı alanı, 20 bin kişilik üretim kapasitesiyle açıldı.

Ege Üniversitesi Yemek Üretim Tesisi, bin metrekare kapalı alanı, 20 bin kişilik üretim kapasitesiyle açıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, kampüste yapımı tamamlanan ve 1 Nolu Yemekhaneye entegre edilen üretim tesisi hizmet vermeye başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet misyonu doğrultusunda akademik ve fiziki altyapıyı güçlendirdiklerini aktardı.

Üniversitenin 70 binin üzerinde lisans ve lisansüstü öğrencisi, 4 bine yakın akademik personeli, 12 binin üzerinde idari çalışanı ile büyük bir aile olduğuna işaret eden Budak, bu aileye hizmet veren yemekhanelerin daha ergonomik bir yapıya kavuşturulduğunu vurguladı.

Budak, yemekhanelerin kapasitelerinin artırıldığına dikkati çekerek, şu bilgileri verdi:

"Artan talep doğrultusunda oluşan ihtiyacı karşılamak için yemek üretim tesisi projemizi hazırlayarak, kısa sürede inşaatını tamamladık. Yeni dönemle birlikte tam kapasite hizmet verecek hale getirdik. Yemekhanelerimiz, daha ferah, aydınlık, konforlu yapıya kavuştu. Artık öğrencilerimizin sıra beklemeden yemek ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Salgın sürecinde öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemli, pandemi önlemleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun bir yemekhane düzeni de oluşturulmuş oldu."

Açıklamada, son teknolojik ekipmanlarla donatılan tesiste mal kabul, sebze-meyve ön hazırlık, et hazırlık, unlu mamul, kuru gıda deposu, soğuk depolar, pişirme ve porsiyonlama, kazan yıkama ve bulaşıkhane bölümlerinin bulunduğu bildirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Ege Üniversitesi Necdet Budak Rektör Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title