Haberler

Ege Üniversitesi uluslararası AR-GE'den en fazla fon alan üniversite

Güncelleme:

Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak, üniversite olarak devletin öncelikli AR-GE projelerine en fazla katkıda bulunan üniversitelerden biri olduklarını belirterek, "Son 3 yıldır TÜBİTAK'ta en çok proje üreten üniversiteyiz.

Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak, üniversite olarak devletin öncelikli AR-GE projelerine en fazla katkıda bulunan üniversitelerden biri olduklarını belirterek, "Son 3 yıldır TÜBİTAK'ta en çok proje üreten üniversiteyiz. Uluslararası AR-GE fonlarından en fazla kaynak alan üniversiteyiz." dedi.

Rektör Budak, AA muhabirine Ege Üniversitesi'nin teknoloji ekosistemine yaptığı katkılar ve TEKNOFEST KARADENİZ'e ilişkin sorularını yanıtladı.

TEKNOFEST KARADENİZ'in bilim ve teknoloji çağında milletin geleceği için büyük bir heyecan yeri olduğunu vurgulayan Budak, "Sadece Ege Üniversitesi standında değil gezdiğimiz tüm stantlarda gençlerin yaptığı projeleri görüyoruz. Bu ülkemizin geleceğine dair umutlarımızı artırıyor. Öğrencilerimizin bir çok ödüllü projesi burada sergileniyor. Alana gelerek öğrencilerimize maddi manevi desteğimizi hissettirmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Gelecek yıl TEKNOFEST'e çok daha fazla proje ile katılmak istediklerini aktaran Budak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Son 3 yıldır TÜBİTAK'ta en çok proje üreten üniversiteyiz. Uluslararası ArGe fonlarından en fazla kaynak alan üniversiteyiz. Araştırma üniversitesi olduk. Uluslararası üniversite normlarına göre Yükseköğrenim Kalite Kurulu'nda tam akredite olan ilk devlet üniversitesiyiz. 11. kalkınma planı çerçevesinde devletin öncelikli AR-GE projelerine en ciddi katkılarda bulunan bir üniversiteyiz."

Budak, uluslararası ortamda rekabet etmenin tek yolunun bilim ve eğitimden geçtiğini ifade ederek, "TEKNOFEST organizatörlerine çok teşekkür ediyorum. Gençler için çok büyük umut oldular. Belki sıcak ortamda çok yorulduk fakat yakaladığımız umut hepimiz için yaşam kaynağı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere katkısı olan devlet ve özel tüm kurumlara, yetkililere teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA / Güncel

Ege Üniversitesi Necdet Budak Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title