"Dünyadaki İnsanların Çoğu Aptaldır" - Haberler
Haberi Paylaş

"Dünyadaki İnsanların Çoğu Aptaldır"

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
'Dünyadaki İnsanların Çoğu Aptaldır'

Dünyaca ünlü yazar Umberto Eco, Boğaziçi Üniversitesi'nde dünyadaki bir çok insanı aptal olmakla suçladı.

Boğaziçi Üniversitesi'nin 150'nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü iki yazar Umberto Eco ile Orhan Pamuk, Güney Kampüs'teki Albert Long Hall'da söyleşi gerçekleştirdi. Edebiyat ve roman konularının ele alındığı "Gerçekler, Kurgu ve Tarih Üzerine Bir Söyleşi" isimli toplantının moderatörlüğünü Bologna Üniversitesi Öğretim Üyesi Patrizia Violi yaptı.

İtalyan yazar Eco "Ben inanıyorumki dünyadaki insanların çoğu aptaldır. Bu çok önemli bir his. Ölmeye hazır olabilmek için, ölüm anında eğer ikna olduysam insanların hepsi aptaldır o zaman ölebilirim. Adım adım hergün kendi inancınızda bu şekilde düşünebilirsiniz. Ancak yaşamın şu noktasında sadece yüzde 50'sinin aptal olduğun düşünüyorum" dedi. Eco'nun bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu. Söyleşi yaklaşık 1buçuk saat sürdü.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bologna Üniversitesi Orhan Pamuk Umberto Eco Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title