Umberto Eco Haberleri

Umberto Eco haber, Umberto Eco son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Umberto Eco 16.2.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- İtalyan yazar Umberto Eco, 84 yaşında hayatını kaybetti.
Umberto Eco 14.12.2018
Türkiye Yazarlar Sendikası Edebiyat Belgeliği" Açıldı
Edebiyat Belgeliği'nde Asım Bezirci, Arif Damar, Mehmet Seyda, Aziz Nesin, Melih Cevdet Anday, Sennur Sezer ve Ece Ayhan gibi edebiyatçıların eserlerinin yanı sıra, Susanna Tamaro, Doris Lessing, Umberto Eco gibi dünya yazarlarının, 1999 Depremi için Türkiye ile dayanışma amacıyla imzalayıp gönderdikleri kitapları da yer alıyor.
Umberto Eco 14.12.2018
Edebiyatın Kalbi Kadıköy'de Atıyor
  TÜRKİYE YAZARLAR SENDİKASI EDEBİYAT BELGELİĞİ   8 yazar/şairin gözlük, saat, kravat gibi kişisel eşyaları, kitapları ile daktilo, kalem, defter gibi yazma serüvenlerine dair gereçler sergileniyor. Bu isimler arasında Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Asım Bezirci, Arif Damar, Mehmet Seyda, Melih Cevdet Anday gibi Kadıköylü edebiyatçılar önemli yer tutuyor. Burada ayrıca SusannaTamaro, Doris Lessing, Umberto Eco gibi dünya yazarlarının, 99 depremi dolayısıyla Türkiye ile dayanışma amacıyla imzalayıp gönderdikleri kitapları da yer alıyor.
Umberto Eco 10.9.2018
İçimdeki Hazine" Filmi 14 Eylül'de Vizyona Girecek
"Biraz Dan Brown'ı, biraz da Umberto Eco'yu hissettirecek bir film" Filmde Sema karakterini canlandıran Melis Cemre Çınar da çekimlerde çok severek çalıştıklarını ifade etti.
Umberto Eco 22.3.2018
Aksaray'da Bilgi Evine Vatandaşlardan İlgi
Ocak ayında faaliyete geçen bilgi evinde Yaşar Kemal'den Nazım Hikmet'e, Necip Fazıl Kısakürek'ten Umberto Eco'ya kadar onlarca ünlü yazarların klasik ve kült serileri yer alıyor.
Umberto Eco 19.2.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2016- İtalyan yazar Umberto Eco, 84 yaşında hayatını kaybetti.
Umberto Eco 8.11.2017
Kara Hafta İstanbul Festivali"
"125 yıldır otelimizde konaklamış, değerli yazarları anıyoruz" Pera Palace Hotel Jumeirah Pazarlama ve İletişim Müdürü Can Erol ise James Bond karakterini yaratan ve 1955'te otelde konaklayan Ian Fleming temalı bir festivali gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını vurgulayarak, festivalle hem İstanbul'a uluslararası düzeyde bir etkinlik kazandırdıklarını hem de 125 yıldır otelde konaklamış Agatha Christie, Ernest Hemingway, Ian Flemming, Umberto Eco gibi değerli yazarları anmış olacaklarını ifade etti.
Umberto Eco: Yapı Kredi'den Beş KitapUmberto Eco 15.6.2017
Umberto Eco 23.3.2017
Eleştiriden Korkulsaydı Tarihi Romancı Çıkmazdı"
Senarist Uzunok, Abdülhamit'i kendi bakış açılarına göre anlattıklarına işaret ederek, şunları kaydetti: "Biz gerçekleri anlatıyoruz. Sultan Abdülhamit tahta çıkıyor, zamanla güçleniyor ve karşısında çok ciddi bir güç buluyor. Bunlarla mücadele ediyor. Önce Türkiye'de Sultan Abdülhamid ile ilgili bir kamplaşma var zaten. (İnsanlar) Sevenler ve sevmeyenler diye çok keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış. Hatta bu, Sultan Abdülhamit döneminde başlamış. Kızıl Sultan, Ulu Hakan tartışması diye isimlendiriliyor." "Her kurgu eleştiriye açıktır" Bazı köşe yazarlarının eleştirilerine dikkati çeken Uzunok, "Biz bir dizi yapıyoruz. Dolayısıyla işin temel unsuru kurgu. Hakikatler mantıklı olmayabilir ama kurgu mantıklıdır. Biz mantık silsilesi içinde bir drama yapıyoruz. Her kurgu, bir insanın zihninden çıkmıştır ve eleştiriye açıktır. Çünkü netice itibariyle oluşan o dünya, yazarın, düşünce sahibinin dünyasıdır. Dünyadaki tarihi roman türünü ele alalım, eğer eleştirilecek diye korkulsaydı tarihi romancı çıkmazdı. Umberto Eco, gerçeklik ve kurgu üzerine çok ciddi çalışma yapmıştır ve kurguladığı şeyler de tarihi konular üzerinedir.
Umberto Eco: Haftanın Tarihine BakışUmberto Eco 20.2.2017
Umberto Eco: Dünyada 2016 Böyle Geçti (1)Umberto Eco 19.12.2016
Umberto Eco 7.4.2016
"Atla, Bart!"la Susanna Tamaro değer görüldü!
Atla, Bart!'ın kahramanı, Bart adında 10 yaşında, olağanüstü akıllı bir çocuk. Sabah kalktığından akşam uykuya daldığı vakte kadar her ânı planlı ve programlı. Anne ve babası işleri nedeniyle sürekli seyahat ettiğinden, Bart'ın iyi geceler öpücüğünü ancak telefon ve tablet ekranlarından gönderebiliyorlar. Hiçbir eksiği yokmuş gibi görünen Bart, kendisini mutsuz ve yapayalnız hissediyor. Bart'ın hayatı, parkta karşısına çıkan Zoe adında bir tavukla tanışmasıyla tamamen değişiyor. İki arkadaşın inanılmaz maceraları, eski ve gizemli bir kitabın sayfalarının içine atlayıp, bilmedikleri bir dünyaya geçiş yaptıklarında başlıyor… Her yıl, İtalya'da yayımlanmış bir kitaba verilen Strega Ödülü'nün organizasyonu 1983'ten bu yana Bellonci Vakfı tarafından yürütülüyor. İlk Strega Ödülü, 1947 yılında, Tempo di uccidere adlı yapıtıyla Ennio Flaiano'ya verildi. Ödülü kazananlar arasında, İtalyan edebiyatının önde gelen isimleri yer alıyor. Bu yazarlardan, eserleri Türkçe'ye de çevrilenlerden bazıları: Cesare Pavese (1950), Alberto Moravia (1952), Giorgio Bassani (1956), Elsa Morante (1957), Dino Buzzati (1958), Giuseppe Tomasi di Lampedusa (1959), Natalia Ginzburg (1963), Primo Levi (1979) ve Umberto Eco (1981).
Umberto Eco 23.2.2016
İtalyan Yazar Eco Son Yolculuğuna Uğurlandı
Hayatını kaybeden ünlü İtalyan yazar Umberto Eco, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Umberto Eco 20.2.2016
Ünlü Yazar Umberto Eco Hayatını Kaybetti
'Gülün Adı' ve 'Foucault Sarkacı' romanıyla dünyaca ün kazanan İtalyan yazar, bilim adamı, eleştirmen ve düşünür Umberto Eco, hayatını kaybetti.
Umberto Eco 20.2.2016
Umberto Eco Yaşamını Yitirdi
"gülün Adı" ve "Foucault Sarkacıö adlı romanlarıyla dünya çapında ün kazanan İtalyan yazar, bilim adamı, eleştirmen ve düşünür Umberto Eco, 84 yaşında hayatını kaybetti.
Umberto Eco 20.2.2016
İtalyan Yazar Umberto Eco Öldü
ROMA (AA) – İtalyanların dünyaca ünlü yazarı, bilim adamı, göstergebilim uzmanı, eleştirmen ve düşünür Umberto Eco, 84 yaşında hayatını kaybetti.
Umberto Eco 8.12.2015
Orhan Pamuk Dünyanın En Etkili Dördüncü İsmi
Huffington Post'un haberine göre 2015'in kanaat liderleri indeksi sırasıyla şöyle: 1- Papa Francis(Katoliklerin ruhani lideri), 2- Paulo Coelho(romancı), 3- Muhammed Yunus(küçük sermaye sahibini koruyan halk ekonomisti), 4- Orhan Pamuk, 5- Edward Snowden (wikileaks kahramanı), 6- Umberto Eco(yazar – filozof), 7- Richard Dawkins(biyolog - evrim teoristi), 8-Dalai Lama(Tibet'in ruhani lideri), 9- Yo Yo Ma(viyolonselist), 10- Al Gore(çevreci-yeşilci), 11- Henry Kissenger(politikacı), 12- Tim Berners Lee(bilim adamı), 13- George Soros(sosyal hayırsever), 14- Noam Chomsky(dilbilimci-siyasal yorumcu), 15- Papa Benedict, 16- Peter Singer(filozof), 17- Deepak Chopra(alternatif tıp uzmanı), 18- Ernesto Zedillo(politikacı), 19- Stephen Hawking(fizikçi), 20- Joseph Stiglitz(ekonomist).
Umberto Eco 4.5.2015
Koleksiyon Yeni Ofis Serisini Özel Bir Davetle Tanıttı
Koleksiyon Yönetim Kurulu Üyeleri Koray Malhan ile Doruk Malhan'ın ev sahipliğinde, iş dünyasının önde gelen temsilcileri, dünyadan ve Türkiye'den önemli mimarlar, tasarımcılar ve medya mensuplarından oluşan davetliler, Koleksiyon'un yeni ofis serisinin lansmanında bir araya geldi Koleksiyon'un Tarabya Kampüsü'nde gerçekleştirilen etkinlikte, değişen bir dünyada sürdürülebilir değişimin nasıl gerçekleştirilebileceği anlatıldı. 'REwork' başlıklı yaklaşım altında sergilenen bu yeni tasarımlar ofis çevresinin çalışma alışkanlıkları üzerindeki etkilerinin altını çiziyor. Koleksiyon'un bir süre önce gündeme taşıdığı Umberto Eco'nun 'Açık İş' felsefesinden yola çıkan bu yeni yaklaşım değişimi yönetebilen bir iş anlayışı için ofisi yeniden düşünmeye davet ediyor.
Umberto Eco 18.4.2015
Doğru Rusça İçin İstanbul da Yarıştı
Yarışmayla aynı adı taşıyan vakıf tarafından düzenlenen ve İstanbul'da 50 kişinin katıldığı yarışma, bu yıl 60 ülkede 550 şehirde gerçekleştirildi. Geçen yılki yarışmaya Rus astronot Oleg Artemyev Uluslararası Uzay İstasyonu'nda, Antartika'da araştırma yapan Rus bilim adamları da bölgedeki 5 araştırma merkezinde katılmıştı.  Bu yılki yarışmada okunan metin, Rus edebiyatının Umberto Eco'su diye nitelendirilen yazar Yevgeniy Vodolazkin tarafından kaleme alındı.
Umberto Eco 25.3.2015
Umberto Eco'nun Yeni Kitabı 'Numero Zero'
İtalyan yazar Umberto Eco’nun yeni kitabı artık İtalya’da gün yüzüne çıktı.
Umberto Eco 16.1.2015
İTÜ Bilim Okulu Açıldı
Bilim Merkezi'nde yer alan Foucault Sarkacı'nı gördüğünü anımsatan Avcı, bu konudaki bilgisini Umberto Eco'nun aynı adlı romanından edindiğini aktardı.
Umberto Eco 27.10.2014
Ortaçağ Kitabı
Ortaçağ, 476 yılında Batı Roma İmparatorluğunun çöküşüyle başlayan ve bin yıldan fazla süren bir çağdır. Ardından gelen çağlar, ortaçağı karanlık çağ olarak adlandırmış olsa da bu uzun dönem, aslında farklı medeniyetlerin karşılaştığı, savaştığı, bilgi alışverişi yaptığı, şimdiki bilimlerin temellerinin atıldığı oldukça üretken bir çağdır. Umberto Econun hazırladığı bu ansiklopedik çalışmanın ikinci cildi, yine ortaçağın tüm yönlerine ışık tutuyor.
Umberto Eco 24.10.2014
Düşman Yaratmak Kitabı
Düşman Yaratmak, "rastgele yazılar"dan oluşan bir kitap. Ama, yazarın 20. yüzyılın en önemli düşünce adamlarından Umberto Eco olduğunu düşününce, bu yazıların öylesine seçilmiş konularda rastgele yazılmış yazılar olmadıkları belli.
Umberto Eco: Umberto Eco Konferans VerdiUmberto Eco 22.10.2013
12
Şu an buradasınız: Umberto Eco Haberleri | Umberto Eco Kimdir - Haberler - Umberto Eco haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Umberto Eco kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:26:47. #1.14#
title