Haberler

Dizi Setindeki Kavgaya İlişkin Davada Karar

Abone Ol

Bir televizyon kanalında yayınlanan "Leyla ve Mecnun" dizisinin setinde çıkan kavgaya ilişkin 3 dizi oyuncusunun yargılandığı davada, oyuncu Ushan Çakır, oyuncu Ezgi Asaroğlu'nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Bir televizyon kanalında yayınlanan "Leyla ve Mecnun" dizisinin setinde çıkan kavgaya ilişkin 3 dizi oyuncusunun yargılandığı davada, oyuncu Ushan Çakır, oyuncu Ezgi Asaroğlu'nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Hakim, bu cezanın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık müşteki Ezgi Asaroğlu, sanık müşteki Ushan Çakır ile sanık Beste Bereket ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki savunmasını yapan Asaroğlu'nun avukatı Hulusi Gürbüz, Bereket'in azmettirmesi sonucu Ushan Çakır'ın, müvekkiline saldırıp boğazını sıkarak saçlarından tutup yerde sürüklediğini öne sürdü, sanığın cezalandırılması istedi.

Beste Bereket'in avukatı ise müvekkilinin sanık Çakır'ı azmettirmediğini iddia ederek, müvekkilinin beraatine karar verilmesi talep etti.

Sanık Ushan Çakır'ın avukatı Selim Kurt da müvekkilinin, Asaroğlu'nun çenesine eli ile dokunduğunu ve bunun vücuda zarar verecek bir hareket olmadığını belirterek, bu nedenlerle müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi.

Duruşmada son diyecekleri sorulan müşteki sanık Asaroğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek "Ushan'a hakaret etmedim. Bana yapılan eylem nedeniyle psikolojim bozuldu ve ölümden döndüm. Sanığın cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.

Sanık Beste Bereket ise suçsuz olduğunu iddia ederek beraatini talep etti. Müşteki Sanık Ushan Çakır da, Beste Asaroğlu'nun kendisini azmettirmediğini ifade ederek, "olay Ezgi'nin tahriki ile oldu. Üzgünüm böyle bir olayın yaşanmaması gerekirdi. Hakkımda beraat kararı verilmeyecekse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ediyorum" diye konuştu.

Davayı karara bağlayan hakim, mağdur sanık Asaroğlu'nun, sanık Çakır'a hakaret içeren sözleri söylediğine dair Çakır'ın beyanından başka bir delil bulunmadığını belirterek Asaroğlu'nun beraatine karar verdi.

Sanık Beste Bereket'in, Ushan Çakır'ı, Ezgi Asaroğlu'nu yaralamaya azmettirmesi yönünde iddiadan başka bir kanıt bulunmadığını ifade eden hakim, Bereket'in bu suçtan beraatine hükmetti.

Hakim, Ushan Çakır'ı, Ezgi Asaroğlu'nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Hakim, Çakır'ın sabıkasız oluşu ve duruşmada Asaroğlu'ndan özür dilemesini göz önüne alarak bu hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, oyuncular Asaroğlu ve Çakır'ın karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları vurgulanmıştı. İddianamede, Asaroğlu'nun "hakaret" suçundan 3,5 aydan 2 yıl 4 aya, Çakır'ın

"kasten yaralama" suçundan 1 yıldan 3 yıla, Bereket'in ise azmettirme suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenmişti.

Muhabir: Enes Can

Yayıncı: Sabri Çelebioğlu - İSTANBUL

Kaynak: AA / Güncel

Ezgi Asaroğlu Beste Bereket Ushan Çakır İstanbul Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İlyas Yalçıntaş hasta mı, sağlık durumu nasıl? Ramsay Hunt sendromu nedir? Gelinim Mutfakta CANLI YAYIN | 8 Aralık Gelinim Mutfakta İZLE! Gelinim Mutfakta yeni bölüm CANLI İZLE! Hafta sonu yağmur var mı? 9-10 ARALIK HAVA DURUMU! Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? İstanbul vapur seferleri iptal mi? 8 Aralık hangi İstanbul vapur seferleri iptal edildi? DOLAR NE KADAR? 1 Dolar ne kadar, Dolar kaç TL? Canlı Döviz Kuru! YARGITAY KARAR ARAMA EKRANI | Yargıtay kararı nasıl araştırılır, nereden bulunur? Yargıtay dosya içeriğini nasıl öğrenebilirim? Benzine indirim ne zaman gelecek? 8 ARALIK AKARYAKIT FİYATLARI! Akaryakıta indirim ne zaman? Kızılcık Şerbeti full HD bölüm izle! Kızılcık Şerbeti 42. bölüm tek parça izle! Kızılcık Şerbeti son bölüm neler oldu? İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İstanbul Cuma selası ne zaman okunacak? 8 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! İDO SEFERLERİ İPTAL Mİ? Bugün (8 Aralık) İDO vapur seferleri iptal oldu mu, hangi hatlar çalışıyor? Hudutsuz Sevda YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Hudutsuz Sevda yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Açıköğretim sınavları ne zaman? AÖF SINAV TARİHLERİ! CUMA MESAJLARI 2023: Whatsapp, Facebook en iyi Cuma mesajları! En güzel, kısa, anlamlı Cuma mesajları! Bu hafta sonu yağmur var mı? 8-9-10 Aralık yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? Hafta sonu hava durumu! Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne?
title