Haber : Diriliş: Ertuğrul'un Albastı'sı Ali Ersan Duru Kimdir? - Haberler

Haberi Paylaş

Diriliş: Ertuğrul'un Albastı'sı Ali Ersan Duru Kimdir?

 - Güncelleme:
Diriliş: Ertuğrul'un Albastı'sı Ali Ersan Duru Kimdir?

TRT'de yayınlanan tarih dizisi Diriliş: Ertuğrul'un kadrosuna Ali Ersan Duru katıldı. "Albastı" karakteri ile karışımıza çıkacak olan Ali Ersan Duru kimdir, dizileri ve filmleri nelerdir, kaç yaşındadır?

TRT'nin reytinglerde birinci sıradan düşmeyen dizisi Diriliş:Ertuğrul'un 5. sezonuna Ali Ersan Duru dahil oldu. "Albastı" karakteri ile Ertuğrul bey'den intikam almayı planlayan Umur bey'in oğlu ve abisi ile mücadele edecek İlbilge Hatun'un ağabeyi olarak göreceğimiz Duru hakkında merak edilenler araştırılmaya başlandı. İşte Ali Ersan Duru hakkında merak edilen bilgiler...

19 Eylül 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Ali Ersan Duru, dört ağabey ile büyüdü. Babası Ankaralı, annesi Karadenizli olan Duru, ilkokul, ortaokul ve liseyi memleketi Ankara'da okudu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nü bitiren yakışıklı oyuncu aynı üniversite yıllarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör olarak tiyatroya başladı.

Diriliş: Ertuğrul'un Albastı'sı Ali Ersan Duru Kimdir?

İlk tiyatro deneyimini Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu başlayan Duru, üniversiteden sonra alan dışı bir tercih yaparak profesyonel tiyatroya başladı. Eskişehir macerasından sonra İstanbul'a gelerek oyunculuk eğitimi alan başarılı oyuncu, 2008 yılında DİALOG anlatım ve iletişimde temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı. Daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda iki yıllık bir tiyatro eğitimi alırken aynı dönem içinde workshop'lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri ile eğitimini takviye etti.

Diriliş: Ertuğrul'un Albastı'sı Ali Ersan Duru Kimdir?

İlk olarak TRT 1 de ''Başrolde Aşk'' isimli sit-com'la televizyon kariyerine adım atan Ali Ersan Duru, 2012 yazında Turgut Özakman'ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ''Çanakkale 1915'' adlı sinema filminde Mehmed Ali karakterine hayat verdi. 2012 yılında ekranlara ATV'nin dram dizisi "Hayat Devam Ediyor " ile çıkış yakalan Duru, "Bu rol hayatımın dönüm noktası" dedi.

2013 yılında "Yağmurdan Kaçarken" adlı romantik komedi dizisinde Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Furkan Andıç,ile başrolleri paylaşan ünlü oyuncu, 2013 yılında Refik Halit Karay'ın eserinden esinlenerek yazılan ve "Bugünün Saraylısı" adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile beraber oynadı. Ertuğrul Gazi'yi anlatan Diriliş: Ertuğrul'un 5. sezonuna dahil olan Duru, "Albastı" karakteri ile ekranlara geri döndü.

Haberler.com - Güncel

Magazin Güncel Haberler

title