Haberler

Devrimci Karargah Davası

Abone Ol

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın tutuklu sanıkları arasında yer aldığı Devrimci Karargah davasında, Bostancı'daki çatışmada şehit olan emniyet amiri Semih Balaban'ın eşi ve annesinin müdahillik talebi kabul edildi.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın tutuklu sanıkları arasında yer aldığı Devrimci Karargah davasında, Bostancı'daki çatışmada şehit olan emniyet amiri Semih Balaban'ın eşi ve annesinin müdahillik talebi kabul edildi. Mahkeme, tutuklu sanıklardan Şeyma Özcan, Gülseren Poyraz, Benay Can, Umur Suyadal, Nejdet Kılıç, İbrahim Turgut, Osman Baha Okar ve Semih Aydın'ın tahliyelerine karar verdi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Devrimci Karargah davası bugün görüldü. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde görülen duruşmaya 11 tutuklu ile 5 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmaya önce eski emniyet müdürü Hanefi Avcı tek başına alındı. Tahliyesini talep eden Avcı, daha sonra salondan çıkarıldı.

ŞEHİT EMNİYET AMİRİNİN AİLESİ MÜDAHİLLİK TALEBİNDE BULUNDU

Avcı'nın ardından diğer sanıklar salona alındı. Duruşmada sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundular. Bostancı'daki çatışmada şehit olan emniyet amiri Semih Balaban'ın avukatı da müdahillik talebinde bulundu.

ŞEHİT AMİRİN AİLESİ DAVAYA MÜDAHİL OLDU

Taleplerin ardından duruşma savcısı Salim Duran, tutuklu sanıkların tutukluluğuna karar verilmesini istedi. Duruşmaya ara veren mahkeme, aranın ardından kararlarını açıkladı. Mahkeme, İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve birleştirme talebiyle gönderilen 16 sanıklı Devrimci Karargah davasını, kendi dosyasıyla birleştirilmesine karar verdi.Şehit emniyet amiri Balaban'ın eşi Filiz Balaban ve annesi Fadime Balaban'ın müdahillik talebi kabul edildi.

8 SANIK TAHLİYE EDİLDİ

Tutuklu sanıklardan Şeyma Özcan, Gülseren Poyraz, Benay Can, Umur Suyadal, Nejdet Kılıç, İbrahim Turgut, Osman Baha Okar ve Semih Aydın'ın tahliyelerine karar verdi. Mahkeme, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 18 sanığın tutukluluk halenin devamına karar verdi.

(BB) - İstanbul / Beşiktas

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Turgut Hanefi Avcı Balaban Aydın Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Geniz akıntısı neden olur? Geniz akıntısı nasıl geçer? ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Asgari ücret 2024 ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanıyor? Sandık Kokusu YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Sandık Kokusu yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çalışan emekliye 5000 TL meclisten geçti mi? Çalışan emekliye 5000 TL verilecek mi, son durum ne? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman belli olacak? Dilek Taşı YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Dilek Taşı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (6 ARALIK ÇARŞAMBA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 6 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 6 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Kabine Toplantısı (6 Aralık 2023) gündemi nedir? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANLARI | Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 6 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (6 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? 6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek?
title