Dereli Okulları'nın Açılışı Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Dereli Okulları'nın Açılışı Yapıldı

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Dereli Okulları'nın Açılışı Yapıldı

Sapanca Elmas Dereli Anaokulu ile Nazmiye Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu'nun açılışı yapıldı.

Sakarya'daki Dereli Okulları'nın açılış töreni yapıldı. Açılışa Vali Mustafa Büyük, Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Hayırsever İşadamları Sinan Dereli, Mehmet Dereli, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Daire Müdürleri, Dereli Ailesi ve İşadamları katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Mehmet Dereli; ''14 Nisan 2012 yılında temelini attığımız ve 2013-2014 yılı eğitim öğretim yılına yetiştirdiğimiz Dereli Okullarının açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu okulda eğitim gören çocuklarımızın Türkiye'nin yarınlarına daha güvenli bakabilmesini sağlayacağına ve çağdaş eğitim kurumlarına örnek olarak katkıda bulunacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Vali Mustafa Büyük yaptığı konuşmalarında; ''Çok güzel bir günde, Sapanca'da güzel bir vesile ile aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Eğitim alanlarına yapılmış olan her yatırım ve destek çok önemli. Bugün burada yapılanı görmek, çok önemli ve gurur vericidir. Yapılan bu eğitim yuvasının eğitim ordumuza çok büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Türkiye'de eğitim alanında çok şey değişti. Bu yıl ki eğitim faaliyetlerimizi, 800'ü aşkın okulda, öğretmenlerimiz ile beraber 200 bin kişilik bir eğitim ordusuyla sürdürüyoruz. Öğrencilerimizi, çağdaş, modern ve teknik imkânlarla hayata hazırlıyoruz. İlimizdeki okulların fiziki şartlarının yenilenmesi noktasında Dereli Ailesi gibi hayırseverlerimizin katkıları büyüktür. Sakarya eğitimine kazandıracağımız yeni okul binaları için hayırsever vatandaşlarımızdan katkılarını sürdürmesini beklerken, Sapanca İlçemize kazandırılan bu güzide okulun yapılmasında emeği geçen Dereli Ailesi'ne teşekkür ediyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük, Nazmiye Ömer Sözer İlk ve Ortaokulu ile Elmas Dereli Anaokulu 'nu yaptıran Dereli Ailesine plaket verdi. Ardından törene katılan protokol ile okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bültenler / Güncel

Mustafa Büyük Mehmet Dereli Sakarya Sapanca Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title