Demirkazık'ta 3 Dağcıya Ulaşıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Demirkazık'ta 3 Dağcıya Ulaşıldı

AA - Güncel
 - Güncelleme:
Demirkazık'ta 3 Dağcıya Ulaşıldı

Niğde'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'na tırmanan 5 dağcıdan mahsur kalan 3 kişiye ulaşıldı.

Niğde'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'na tırmanan 5 dağcıdan mahsur kalan 3 kişiye ulaşıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'ndeki eğitime katıldıktan sonra Demirkazık Dağı'nın zirvesine tırmanan Zeynep Özal, Kerem Tabak, Kaan Erbaş, Mert Haskan ve Samet Hasırcı adlı dağcılar, zirveye kısa mesafe kala olumsuz hava koşulları nedeniyle inişe geçmek zorunda kalmıştı.

Mert Haskan, diğer dağcılardan aşağıda olduğu için erken inerek kamp merkezine ulaşmayı başarırken, telsizle irtibat kurduğu Zeynep Özal, Kerem Tabak ve Kaan Erbaş'ın 3 bin 300 rakımdaki Külah bölgesinde bir mağaraya sığındıkları, diğer dağcı Samet Hasırcı'nın ise kaybolduğu bilgisini aldı.

Jandarma Arama Kurtarma Timi ve Dağcılık Federasyonu'na bağlı ekipler, mahsur kalan Zeynep Özal, Kerem Tabak ve Kaan Erbaş'a ulaşarak inişe geçti. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen dağcılara giyecek ve yiyecek götürüldü.

Haber alınamayan Hasırcı'yı arama çalışmaları ise devam ediyor.

AA / Güncel

Türkiye Dağcılık Federasyonu Zeynep Özal Çamardı Niğde Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title