"DEHB'li Gençlere Koçluk Yapmak Konferansı" - Haberler
Haberi Paylaş

"DEHB'li Gençlere Koçluk Yapmak Konferansı"

Bültenler - Güncel
'DEHB'li Gençlere Koçluk Yapmak Konferansı'

"DEHB'li Gençlere Koçluk Yapmak Konferansı" İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız'ın katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye'de ilk kez İz Koçluk tarafından düzenlenen "Dikkat Eksikliği Hiperaktiveli Gençlere Koçluk Yapmak" konferansı 16 Mart Cuma günü Titanic City Taksim Hotel'de gerçekleşti. Konferans için Türkiye'ye gelen Amerikalı uzman Jodi Sleeper –Triplett, DEHB hakkında bilinmesi gerekenleri, düzenlenen konferansta katılımcılarla paylaştı.

DEHB hakkında bilgi almak ve bu gençlere koçlukla nasıl yardımcı olacağını fark etmek isteyen tüm anne – babalar ve öğretmenlerin ilgi gösterdiği konferansta Jodi Sleeper-Triplett; "DEHB nedir?, DEHB Koçluğu ile Yaşam Koçluğu arasında ne fark vardır?, Koçluk DEHB'li kişilere nasıl yardım eder?, Gençlere Koçluk ile Yetişkinlere Koçluk arasındaki benzerlikler ve farklılıklar" gibi pek çok konuya değindi.

ABD'de gençler için DEHB Koçluk Hareketini başlatan ve bu alanda bir Dünya Markası olan Jodi Sleeper-Triplett konuşmacı olarak katıldığı 5 saatlik konferansta, katılımcılardan gelen tüm soruları cevaplayarak, DEHB ile ilgili tüm merak edilenlere açıklık getirdi.

Konferansa katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer Yıldız yaptığı konuşmada; "Öncelikle İz Koçluk Elgiz Henden tarafından organize edilen bu anlamlı konferansa davet edildiğim için çok mutluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. DEHB çağımızın sorunu. Çocuklarımda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu ile karşılaşmadım ancak Türkiye'de DEHB'li olan yüzlerce çocuğumuz bulunmaktadır. Şu an bu konu ile ilgili küçük ama duyarlı bir gruba sesleniyorum. İlerleyen dönemlerde bu tip konferansları daha fazla destekleyerek, ulaşacağımız kişi sayısını arttırmayı ve DEHB hakkında farkındalık yaratmayı diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Bültenler / Güncel

Muammer Yıldız İstanbul Titanic Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title