Cumhurbaşkanı'nın Giresun programına damga vuran anlar! Anahtarı alan vatandaş indirim istedi - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı'nın Giresun programına damga vuran anlar! Anahtarı alan vatandaş indirim istedi

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Güncel
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan'ın vatandaşlara ev ve dükkanlarını teslim ettiği törene Aydın Akar isimli KOAH hastası bir vatandaşın indirim talebi damga vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın talebiyle ilgili hemen yanındaki Bakanlar Murat Kurum ve Süleyman Soylu'ya talimat verdi.

Giresun'da geçtiğimiz senenin Ağustos ayında meydana gelen sel felaketi nedeniyle çok sayıdaki dükkan ve ev de hasar gördü. Felaketin ardından hemen bölgeye intikal eden Bakanlar Murat Kurum ve Süleyman Soylu, vatandaşlara gereken yardımın yapılacağını açıklamıştı. Bu kapsamda başlatılan konut ve dükkan projesi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bugün Dereli-Doğankent Afet Konutları, İşyerleri ve Altyapı Yatırımları Açılış Töreni'ne katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

TÖRENE DAMGA VURAN ANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek tek sahneye davet edilen vatandaşlara ev ve dükkanlarının anahtarlarını teslim etti. Bu sırada otobüse çıkan Aydın Akar isimli bir vatandaş teşekkür ettikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan indirim talebinde bulundu. Akar, talebini iletirken eşinin kanser, kendisinin ise KOAH hastası olduğunu belirtti.

BAKANLARA TALİMAT

Vatandaşı dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemen yanında bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a talimat verdi. Bu sırada bakanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dikkatle dinlediği görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title