Haberler

CHP'liler Bakan Dinçer'i Salonu Terk Ederek Protesto Etti

TBMM Genel Kurulu'nda yeni eğitim sistemi 4+4+4 görüşmeleri sırasında, muhalefetin sataşmaları hakkında söz hakkı isteyerek kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, CHP'li milletvekillerinin toplu halde salonu boşaltmasıyla protesto...

TBMM Genel Kurulu'nda yeni eğitim sistemi 4+4+4 görüşmeleri sırasında, muhalefetin sataşmaları hakkında söz hakkı isteyerek kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, CHP'li milletvekillerinin toplu halde salonu boşaltmasıyla protesto edildi.

4+4+4 görüşmeleri gecenin geç saatlerine kadar sürerken Meclis'te zaman zaman gergin anlar yaşandı. Muhalefetin 4+4+4 görüşmeleri sırasında, tablet bilgisayar ihalesiyle ilgili Ak Parti Hükümeti'ni menfaat edinmek iddialarıyla suçlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Dinçer, ididalara yanıt vermek için söz istedi. Bakan Dinçer konuşmak için kürsüye yürümeye başladığı anda CHP'li milletvekilleri toplu halde koltuklarından kalktı. CHP'li milletvekilleri, Bakan Dinçer'i protesto etmek için genel kurul salonunu terk ederken CHP grup başkanvekilleri Muharrem İnce ve Akif Hamzaçebi salonda kaldı.

CHP ve Ak Parti milletvekilleri arasında tekme tartışması da yaşandı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca'ya oturduğu yerinden seslenerek, "Sen bana tekme atmadın mı?" diye sordu. Karaca'da, "Attıysam ne olacak" diye yanıt verdi. Özel, "Tekme attığın için telefonla arayarak benden özür dilemedin mi?" diye tekrar Karaca'ya yöneldi ve üstüne yürüdü. Özel ve Karaca karşı karşıya geldiği sırada CHP ve Ak Partili milletvekilleri tarafından engellendiler. Bu sırada her iki partinin milletvekilleri kısa süreli tartıştı.

Öte yandan, yeni eğitim sistemi 4+4+4 ve tablet bilgisayar tartışmalarının sürdüğü sırada, arka sıralarda oturan bir Ak Partili bir milletvekilinin tablet bilgisayarıyla arapça yazı okuması dikkat çekti. - Ankara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Harun Karaca Özgür Özel Ak Parti Politika Güncel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title