Haberler

CHP'li Balbay: AKP Metal Yorgunu Değil, Metal Yığınıdır

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ak Parti'nin kuruluş yıldönümünün bir anlamda yıkılış yıldönümü olduğunu öne sürdü.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Ak Parti'nin kuruluş yıldönümünün bir anlamda yıkılış yıldönümü olduğunu öne sürdü. Ak Partililer'in kullandığı 'metal yorgunluğu' deyiminin "Artık kullanılamaz hale gelmiş. Hurdalaşmış yığın" anlamına geldiğini belirten Balbay, "AKP artık metal yorgunu da değil, metal yığınıdır"dedi.

CHP örgütleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili sözlerine 81 ilde yapılan ortak açıklamayla tepki gösterdi. İzmir'de CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, basın toplantısında ortak metni okudu. Güven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili sözlerini "Akıl tutulması" olarak değerlendirdi.

Toplantıya CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP ilçe başkanları katıldı. Balbay, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında Ak Parti'nin kuruluş yıldönümünün bir anlamda yıkılış yıldönümü olduğunu öne sürerek, "AKP'lilerin çok sık kullandığı deyim var. Metal yorgunluğu. İnternetten, sözlükten bakın metal yorgunluğunun anlamına. Metal yorgunluğu 'artık kullanılamaz hale gelmiş. Hurdalaşmış yığın demek. Kendileri kendilerini tarif ediyorlar. AKP artık metal yorgunu da değil metal yığınıdır. AKP Genel Başkanı Erdoğan, bunalımdan, korkudan, gerilmeden beslenmektedir. Bu azaldıkça ne yapağını şaşırmaktadır. Adalet yürüyüşüyle birlikte Türkiye'yi kucaklayan biz, insanları iteleyen AKP'dir. Hak, hukuk adalet diyenlere 'gel beraber yürüyelim" diyen biz, 'bizden olmayan teröristtir' diyen AKP'dir. Bugün gelinen noktanın özeti budur" dedi.

CHP İl Başkanı Güven,  Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı şaşkınlıkla ve hayretle takip ettiklerini söyledi. Güven, şöyle konuştu:

"Sayın Erdoğan'ın, 20 Temmuz sivil darbesiyle ülkeyi içine sürüklediği kaos ortamında kendi dengesinin de iyice bozulduğunu görüyoruz. Kendisinin yarattığı hayaller dünyası ile, savcılara, hakimlere aba altından sopa göstererek, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef göstermesini, yaşadığı akıl tutulmasını hayretle takip ediyoruz.  Ülke'de Anayasayı hiçe saydılar, demokrasiyi rafa kaldırdılar, adaleti yok ettiler, Hukuku kendilerine oyuncak yaptılar, kendilerine muhalif olan kim varsa yok etmeye çabaladılar. Şimdi de önlerindeki tek ve en güçlü engel olarak gördükleri, CHP'yi ve Genel Başkanımızı hedef aldılar. İyi ki, CHP'nin başında tehditlere boyun eğmeyen, doğru bildiğini söylemekten korkmayan, diktaya ve faşizme boyun eğmeyen bir Genel Başkanımız var. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız. Erdoğan rejimi her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır. Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgahlayan Erdoğan iktidarının FETÖ ile yolları bugün ayrılmış görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içinde oldukları görülmektedir."

- İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Balbay Ak Parti İzmir Politika Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

İzmir ve Kütahya'yı sağanak vurdu! Evler ve sokaklar su altında kaldı

İzmir ve Kütahya'yı sağanak vurdu! Evler ve sokaklar su altında kaldı

Bakmadan Geçme

Şehit Bahadır Rıdvan Talay kimdir? Şehidimizin memleketi neresi, babası kim, nerede görev yapıyordu? Seda Selek Halk TV'den ayrıldı mı? Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi gitti? China Suarez kimdir? Icardi - China Suarez sevgili mi? 12-13 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 13-14 Temmuz hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi?
Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title