Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem: Türkiye Milli Botanik Bahçesi'nde 3 Milyon Liralık Bakır Kablo Çalındı

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Türkiye Milli Botanik Bahçesi Müdürlüğü'nde yaşanan 3 milyon liralık bakır kablo hırsızlığını gündeme getirerek, olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını belirtti. Adem, sorumluların hesap vermesi gerektiğini vurguladı.

(ANKARA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Türkiye Milli Botanik Bahçesi Müdürlüğü'nde kuruma ait 3 milyon liralık bakır kablonun çalındığını ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığını söyledi. Adem, "Böylesine büyük çaplı bir hırsızlığın, kurumdan birilerinin bilgisi, yardımı veya göz yumması olmadan gerçekleştirilmesi neredeyse imkansızdır. Yok, öyle yağma, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimsenin çaldırmasına göz yumamayız. Sorumlular hesap vermelidir" dedi.

CHP Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, bugün yaptığı yazılı açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Türkiye Milli Botanik Bahçesi Müdürlüğü'nde yaşanan hırsızlık olayını gündeme getirdi. Adem, "İddialara göre, kuruma ait 3 milyon liralık bakır kablo çalındı ama Bakanlık'tan hala bir ses çıkmıyor. Böylesine büyük çaplı bir hırsızlığın, kurumdan birilerinin bilgisi, yardımı veya göz yumması olmadan gerçekleştirilmesi neredeyse imkansızdır. Bize gelen bilgilere göre, bu hırsızlık olayının üstü örtülmeye çalışılıyormuş. Takipçisi olacağız. Yok, öyle yağma, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimsenin çaldırmasına göz yumamayız. Sorumlular hesap vermelidir" ifadelerini kullandı.

Adem'in açıklaması şöyle:

"Kayıtlı mülkün çalınmasının ardından, personelin iki hafta boyunca işe gelmesine izin verilmediğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durum, olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı izlenimini vermekte ve ciddi bir yolsuzluk sorununa işaret etmektedir. Personelin işe gelmesine engel olunması sonucu meydana gelen iş gücü kaybı, kuruma ayrı bir maddi ve işleyişsel zarar vermiştir. Bu durum, kamu kaynaklarının israfı anlamına gelmekte ve kabul edilemez bir yaklaşımdır. Olayın boyutları göz önüne alındığında, kurumda ciddi güvenlik zafiyetleri olduğu açıkça görülmektedir. Daha önce de benzer hırsızlık olaylarının yaşandığı bilinmektedir."

"KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Adem, konunun takipçisi olacaklarını ve peşini bırakmayacaklarını belirterek, "Sorumluların ortaya çıkarılması ve hak ettikleri cezayı almaları için gereken her türlü adımı atmakta kararlıyız. Tarım sektörünün ülke ekonomisi için hayati önemi göz önüne alındığında, bu tür olayların sektöre ve tarımsal faaliyetlere büyük zarar verdiği açıktır. Yaşanan hırsızlık skandalı, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı zan altında bırakmıştır. Kamuoyunun merakla beklediği soru ise, hırsızlık olayından kimlerin haberi olduğu ve bu skandalın arkasında kimlerin olduğudur. Bu sorunun yanıtı alınmadığı sürece Bakanlığın daha fazla zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır" uyarısında bulundu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Tarım ve Orman Bakanlığı Erhan Adem Türkiye Tarım Güvenlik Hırsızlık Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 22 Temmuz günün maçları nereden izlenir? 23 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 23 Temmuz burç yorumları nedir? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? Bugün Süper Loto sonuçları açıklanacak mı? Süper Loto bugün kazanan numaralar neler olacak? CANLI DOLAR KURU #128184 1 Dolar kaç TL? Dolar ne kadar, yükseldi mi? Tarım Kredi Kooperatif atıksız alışveriş nedir? Tarım Kredi sıfır market alışverişi nasıl yapılır? Kızılcık Şerbeti Firaz kim? Batuhan Yüzgüleç kimdir, kaç yaşında ve hangi dizilerde oynadı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title