Haberler

Çekmeköy Belediyesi'nde görev değişikliği tartışması

Güncelleme:

AK Parti Çekmeköy Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Sırmacı, belediyede yapılan görev değişikliklerini eleştirerek, belediye çalışanlarının mağdur edildiğini belirtti.

Ak Parti Çekmeköy Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Fatih Sırmacı, "Belediyede güvenlik personeli, zabıta yardımcı personeli olarak işe girmiş, büro personeli olarak uzun yıllar belediyemizde hizmet veren 26 arkadaşımıza Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevlendirildikleriyle alakalı bir tebliğ iletilmiş." dedi.

Çekmeköy Belediye Meclisi Haziran Ayı İkinci Birleşimi, CHP'li Meclis Başkanvekili Bora Kılıç başkanlığında toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Mecliste gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Sırmacı, Belediye Başkanı Orhan Çerkez'in seçim öncesi ve sonrası hiçbir belediye çalışanını ayırmadan birlikte görev yapacağının sözünü verdiğini, ancak son uygulamalarla bu sözlerin tutulmadığının görüldüğünü söyledi.

Belediyede işten çıkarmaların yanı sıra işçilere baskı uygulandığını ifade eden Sırmacı, şöyle konuştu:

"İlk meclis toplantısında taşeron diye tabir ettiğimiz, içlerinde temizlik işçilerinin de olduğu 17 arkadaşımızın güvenlik soruşturmalarının gelmediği gerekçesiyle, daha sonra ise 8 memur personelin kart basmama gerekçesiyle iş akitlerinin feshedildiğini duyduk. Geçtiğimiz hafta cuma günü de duyduk ki belediyede güvenlik personeli, zabıta yardımcı personeli olarak işe girmiş, büro personeli olarak uzun yıllar belediyemizde hizmet veren 26 arkadaşımıza Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevlendirildikleriyle alakalı bir tebliğ iletilmiş. Bu uygulamaya ister mevzuat açısından, ister insani açıdan, isterseniz hukuk açısından bakın doğru olmadığını ifade ediyorum."

Yapılanı mobbing olarak niteleyen Sırmacı, "Güvenlik sertifikasıyla ya da zabıta personeli olarak işe giren bir kişiye 'Yarın Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışacaksın.' denmesinin hiç kimse tarafından kabul edilebilir olmadığını düşünüyorum. İdarenin verdiği bu karardan bir an önce vazgeçmesi gerekir." dedi.

Öte yandan, CHP Grup Başkanvekili Gülali Alagöz, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki olarak meclis kürsüsüne Filistin bayrağı asıp, boynuna kefiye taktı.

Alagöz, ortak tepki için AK Parti ve MHP'li grup başkanvekillerini de kürsüye davet etti.

Kaynak: AA / Güncel

AK Parti Çekmeköy Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title