Haberi Paylaş

Büyükelçi Erkan Özoral, "Mücadelemiz Fetö'nün Son Üyesi Temizlenene Kadar Devam Edecek"-...

Güncel Haberler

- Büyükelçi Erkan Özoral, "Mücadelemiz FETÖ'nün son üyesi temizlenene kadar devam edecek" "Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti istemeden FETÖ ile ilgili adımları kendisi yerine getirmiştir"BAKÜ - Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, "Bu mücadele sonuna kadar devam edecek.

- Büyükelçi Erkan Özoral, "Mücadelemiz FETÖ'nün son üyesi temizlenene kadar devam edecek"

"Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti istemeden FETÖ ile ilgili adımları kendisi yerine getirmiştir"

BAKÜ - Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, "Bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Terör örgütünün son üyesi temizlenene kadar devam edecek" dedi.

Türkiye Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, 15 Temmuz'un yıldönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. FETÖ'nün Türkiye'de beli kırıldığını vurgulayan Büyükelçi Erkan Özoral, "Devletin bütünlüğüne, varlığına, millete karşı yönelen bu tehdit, yine devletin milleti ile el ele vermesi neticesinde defedildi. Yaşanan bu hadise bize Türkiye Cumhuriyeti olarak büyük dersler verdi. O zamandan bu yana bu tür hadiselerin bir daha olmaması için, bu tür olayları bir daha yaşamamak için atılması gereken tedbirler üzerinde düşünüyoruz ve neler yapılması gerektiğini uzun uzun konuşuyoruz. FETÖ'nün Türkiye'de beli kırılmıştır. Türkiye'de bir daha böyle çapta eylemler yapma, darbe girişiminde bulunma gibi büyük faaliyetler gerçekleştirebilme yeteneğinden artık yoksundur. FETÖ ile mücadelenin bir diğer önemli ayağı da FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasının çökertilmesi. Bu kapsamda da Türkiye Cumhuriyeti'nin yetkili kuruluşlarının çalışmalarını devam etmekte. Şu ana kadar 30 ülkede FETÖ okullarının Maarif Vakfı'na devri sağlanmıştır. Bundan sonra bu okullar Maarif Vakfı'nın birer kuruluşu olarak, yine ve eğitim kuruluşu olarak faaliyetine devam edecektir. Örgüt açtığı okullarda aynı zamanda kendine üyeler yetiştirmiştir. İnsanların iyi niyetini suistimal ederek, onların çocuklarını elinden alacak şekilde faaliyetler gerçekleştirmiştir. Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti istemeden bununla ilgili adımları kendisi yerine getirmiştir" ifadelerini kullandı.

FETÖ ele başının iadesi konusuna değinen Özoral, "Bugün ABD'den bu konuyla ilgili heyet Türkiye'ye geldi. Yine görüşmeler devam edecek. Bizler talebimizde haklıyız. Haklı olduğumuzu biliyoruz. Onun için bu talebimizde sonuna kadar devam edeceğiz. Bu alanda mücadelemizin sadece Fetullah Gülen'in değil, örgütün diğer ele başlarının da Türkiye'ye iade edilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Terör örgütünün son üyesi temizlenene kadar devam edecek" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fetullahçı Terör Örgütü Erkan Özoral TEM Otoyolu Büyükelçi Politika Güncel Haberler

title