Haber : Bülent Ersoy Hakkında 'Halkı Askerlikten Soğutma'soruşturması Başlatıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Bülent Ersoy Hakkında 'Halkı Askerlikten Soğutma'soruşturması Başlatıldı

Bülent Ersoy Hakkında 'Halkı Askerlikten Soğutma'soruşturması Başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Bir Yarışma Programında Söylediği Sözler Nedeniyle Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy Hakkında 'Halkı Askerlikten Soğutma' Suçunu İşlediği İddiasıyla Soruşturma Başlattı.

Pop Star Alaturka adlı yarışma programında söylediği sözler nedeniyle ünlü sanatçı Bülent Ersoy hakkında soruşturma başlatıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Ali Çakır'ın, Ersoy hakkında 'halkı askerlikten soğutma' suçunu işlediği iddiasıyla soruşturma başlattığı öğrenildi.

Savcı Çakır'ın, Ersoy'un sözlerinin yer aldığı kasedi talep ettiği, kasedi izledikten sonra dava açıp açmayacağının netleşeceği öğrenildi. Ersoy hakkında halkı askerlikten soğutma suçunu işlediği iddiasıyla dava açılırsa Ersoy, bu suçu basın yoluyla işlediği için 9 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak

-İŞTE, ERSOY HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMASINA NEDEN OLAN KONUŞMALARÂ…

İşte, Ersoy hakkında soruşturma başlatılmasına neden olduğu iddia edilen dialoglar:

Ersoy: "Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani? Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da. Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar. Başkalarının masabaşı savaşı için evladımı harcayamam. Bir oyun oynanıyor ve biz bunların oyuncağı oluyoruz.

Gündeş: İnşallah Allah bana bir oğul nasip eder de anlı şanlı askere yollarım.

Ersoy: Ondan sonra da ölüsünü eline alırsın.

Gündeş: Bu devlet için, bu topraklar için, bir kadın olarak ne gerekiyorsa yapabilirim. Benim oğlum da aslan gibi yapar. Eğer bunun için kaderde ölüm varsa, alnımıza yazılmış böyle bir şey varsa, onu da yaşayacağız. Bunun için şehitler ölmez, vatan da bölünmez zaten,

Ersoy: Şehitler ölmez vatan bölünmez' hep aynı klişe laflar. Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."(ANKA)

(YG/ZG)

ANKA / Güncel

Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title