Haber : Bugün itibarıyla başladı! Otoyollarda hız sınırları yükseltildi, işte yeni liste - Haberler

Haberi Paylaş

Bugün itibarıyla başladı! Otoyollarda hız sınırları yükseltildi, işte yeni liste

 - Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız sınırı limitlerinin yükseltileceğini duyurmuştu. Bugün itibarıyla hız sınırı Edirne'den Şanlıurfa'ya kadar uzanan otoyolda (Ankara - Niğde arası hariç) 130 kilometre/saate; Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde otoyollarında ise 140 kilometre/saate çıkarıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla, geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine, otoyollardaki otomobil hız sınırlarına ilişkin yazı gönderilmişti.

BUGÜN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Bu yazıyla birlikte bugün itibariyle Türkiye'de otoban ve bölünmüş yollarda yeni hız sınırı uygulanmaya başlandı. Sürücülerin dikkat etmesi gereken ise her otobandaki hız sınırının farklı oluşu. Daha önceleri tüm otobanlar için hız sınırı hepsinde 120 olarak belirlenmiş. 1 Temmuz 2022 itibariyle ise Aydın, İzmir otobanının ayrı, Kuzey Marmara otobanını farklı hız sınırları var.

İşte 1 Temmuz 2022 itibarıyla otobanlardaki hız sınırları:

  • Edirne-İstanbul (Avrupa otoyolu) hız sınırı 130 km/s (eskisi 120 kilometreydi)
  • İstanbul-Ankara (Anadolu Otoyolu) yeni hız sınırı 130 KM
  • Niğde-Mersin-Şanlıurfa (Niğde- Tarsus kesimi, Tarsus-Şanlıurfa kesimi) yeni hız sınırı 130 KM
  • Çeşme-İzmir-Aydın (Çeşme-İzmir kesimi ile İzmir-Aydın kesimleri) yeni hız sınırı 130 KM
  • Kuzey Marmara otoyolunun Sakarya-Kurtköy-Odayeri-Kınalı bölümünün yeni hız sınırı 140 KM
  • Malkara-Çanakkale otoyolu yeni hız sınırı 140 KM
  • Gebze-İzmir /Menemen-Çandarlı otoyolu yeni hız sınırı 140 KM
  • Ankara-Niğde otoyolu yeni hız sınırı 140 km/saate çıkarıldı.

BÖLÜNMÜŞ YOLLARDAKİ HIZ SINIRI AYNI KALDI

Yapımı devam eden ve yeni projelendirilecek otoyollar hizmete açıldıklarında 120 km/saat olan hız sınırı 20 km/saat artırılarak 140 km/saate yükseltilecek. Bölünmüş yollardaki hız sınırı ise 110 KM , şehirlerarası çift yönlü karayollarında ise 90 kilometre/saat olarak devam edecek.

İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Orhan Dik :

Devlet fakirin aç kalmasını önleyecek. Geçim sıkıntısını düşünecek. Ama fakire iphone/araba alacak değil yazıkki. Bu durumda zengini ve orta sınıfı hiç düşünmeyecek mi onlar insan değil mi? Sanki hepsi devletten mi zenginler.

Aykut Kalanoğlu:

İnşallah hız levhalarını da çabuk değiştirirler birde tilkinin tavuk avlama taktiği gibi gizli radar uygulamasından da vaz geçerler nerde nereye radar koydukları belli değil mesela Susurluk tarafına gidip de benim gibi radar cezası yemeyen yoktur !

sivaslı 58:

95 milyonluk ulkenin hepsi fakir degil..bu dunyada cenneti yasayan kesim var..altlarinda luks arabalar ikiser ucer tane..balli cifter maaslar vs..10 milyon kisi boyleyken .10 15 milyon kiside orta duzey.hadi 20 milyonda orta sekerde...geri kalan 50 milyon ne tatile gidiyor ne defigin gibi iphone sirasina giriyor.kit kanaat gecinen.yoksul kesim..

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title