BM'den Yahudi Soykırımının İnkar Edilmesini Kınayan Karar - Haberler
Haberi Paylaş

BM'den Yahudi Soykırımının İnkar Edilmesini Kınayan Karar

AA - Güncel
BM'den Yahudi Soykırımının İnkar Edilmesini Kınayan Karar

BM Genel Kurulu, Yahudi Soykırımının İnkarını Kınayan Bir Karar Kabul Etti.

BM Genel Kurulu, Yahudi soykırımının inkarını kınayan bir karar kabul etti.

BM Genel Kurulu'nda kabul edilen kararda, üye devletlerden Yahudi soykırımının tarihi bir olay olarak inkarını ve inkarına yönelik faaliyetleri koşulsuz bir şekilde reddetmeleri istendi.

BM Sözcülüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un kararın kabulünden memnuniyet duyduğu ve bu kararın uluslararası toplumun görüşünü yansıttığı belirtildi.

Açıklamada Genel Sekreter'in Yahudi soykırımı gibi tarihi gerçeklerin reddinin kabul edilemez düşüncesinde olduğu da vurgulandı.

27 Ocak Yahudi soykırım kurbanlarının anıldığı uluslararası gün olarak belirlendiği için bu günlerde BM'de konuyla ilgili çeşitli toplantılar düzenleniyor.

AA / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title