Bilecik'te çiftçilere "aşılama, budama ve gülleci bulamacı" sertifikası verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Bilecik'te çiftçilere "aşılama, budama ve gülleci bulamacı" sertifikası verildi

AA - Muhsin Arslan - Güncel
 - Güncelleme:
Bilecik'te çiftçilere 'aşılama, budama ve gülleci bulamacı' sertifikası verildi

Bilecik'te, zeytin ağaçlarında verimliliği ve kaliteyi artırmak amacıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce düzenlenen "Göz aşısı ve budama ile gülleci bulamacı" kursuna katılan 40 çiftçiye sertifikaları verildi.

Bilecik'te, zeytin ağaçlarında verimliliği ve kaliteyi artırmak amacıyla Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce düzenlenen "Göz aşısı ve budama ile gülleci bulamacı" kursuna katılan 40 çiftçiye sertifikaları verildi.

Vali Bilal Şentürk, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, kentte 16 bin 511 dekar zeytin üretim alanının bulunduğunu söyledi.

Kursun üreticilere önemli katkılar sağladığını, kaliteli ve verimli ürün alınabilecek yöntemlerin öğrenilmesinin önemini aktaran Şentürk, şunları kaydetti:

"İlimizin tarımsal potansiyelini geliştirmek üzere yeni ürünlerle örnek bahçe tesisinin yanında var olan ürünlerin verimlilik ve kalitesinin artırılması ve zararlılarla biyolojik mücadeleyi, üreticilerin bilinçlendirilmesini temin eden tarım teşkilatının gayretli çalışmalarını takip ediyoruz. Kursa katılan çiftçiler, aldıkları eğitimle kaliteyi artıracak, düzenli ürün elde edilmesini sağlayacak ve doğru bilgiyle üretimi geliştirecek. Almış oldukları bilgileri diğer üreticilere de aktaracaklar."

Şentürk, daha sonra kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Törene, Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen de katıldı.

AA / Muhsin Arslan - Güncel

Bilal Şentürk Bilecik Tarım Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title