"Bakan Faruk Çelik'ten Özal'a Övgü - Haberler
Haberi Paylaş

"Bakan Faruk Çelik'ten Özal'a Övgü

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
'Bakan Faruk Çelik'ten Özal'a Övgü

Urfa'da Açılış törenine Bakan Faruk Çelik Bakan Çelik: Merhum Turgut Özal, Türkiye'yi dünya ile buluşturdu.

Açılış törenine Bakan Faruk Çelik'in yanı sıra Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilli Seyit Eyyüpoğlu, Mehmet Akyürek, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıba, Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal ve bürokratlar ile vatandaşlar katıldı. Parkın açılış töreninde konuşan Bakan Faruk Çelik, Türk siyasi tarihine önemli katkı sağlayan merhum Turgut Özal'ın üstlendiği önemli rollerin gençler tarafından iyi anlaşılması gerektiğini söyledi. Bakan Çelik, "Merhum Turgut Özal, Türkiye'yi dünya ile buluşturdu. Demokrasi, Menderes ile başladı, Turgut Özal ile gelişti, Tayyip Erdoğan ile bütün antidemokratik unsurlardan temizlenmeye çalışılıyor. Onun için Merhum Özal'ın iyi anlaşılması gerekiyor" dedi.

Bakan Faruk Çelik'in ardından konuşan Zeynep Özal, "İnsan hem gururlanıyor hem duygulanıyor. Babamın çok değer verdiği bir bölge burası. Babam özellikle GAP Projesine çok değer veriyordu. Babamın önemsedi en büyük proje GAP Projesidir. Babamın isminin parka verilmesi beni çok duygulandırdı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Faruk Çelik ve Zeynep Özal tarafından açılışı gerçekleştirilen parkta, pop sanatçısı Göksel sahne aldı. Konser, havai fişek gösterisiyle son buldu.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Turgut Özal, Zeynep Özal, Faruk Çelik, Şanlıurfa, Politika, Güncel, Haberler

title