Haberler

Bahadıroğlu Yakın Tarihimize Işık Tuttu

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, yakın tarihimizle ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Kartepe Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşiye katılan Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, yakın tarihimizle ilgili bilinmeyenleri anlattı. Bahadıroğlu'nun açıklamalarını dinleyen Kartepeliler doğru bildikleri yanlışları ve tarihi gerçekleri öğrenme imkanı buldular.

Kartepe Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğindeki düzenlediği "Yakın Tarihimizin Kara Delikleri" konulu söyleşide Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Kartepelilerle bir araya geldi. Kartepe Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın ev sahipliği yaptığı söyleşiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleriyle vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Yakın tarihte sörf yapmanın mayın tarlasında yürümeye benzediğini belirterek konuşmasına başlayan Yavuz Bahadıroğlu, ülkemizde son günlerde en çok konuşulan isim olan Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'e atıfta bulundu. Bahadıroğlu, "Ermeni soykırımı inkar yasasının kabul edilmesini sağlayan Sarkozy'nin yalnız olmadığını bilmemiz lazım. Yanına Almanya ve tarih boyunca hep iki yüzlü politikalar üreten İngiltere'yi de koymak lazım. Türkiye İslam dünyası ve Balkanlara oynamaya ve bu bölgelerde sempati uyandırmaya başladı. Ekonomisi de AB ülkelerini rahatsız edecek düzeye geldi. Büyüme trendinin Türkiye lehine gelişmesi Avrupalıları korkutuyor. Amaçları ülkemizin yükselişinin önünü kesmektir" dedi.

Sarkozy'e kızıp tarihi tarihçilere bırakalım dendiğini vurgulayan Bahadıroğlu, "Ancak bizler de kozmik odalarda mahkum gibiyiz. Tarihçilerimiz rahat değil. Tarihi gün yüzüne çıkartacak bir çok belge açıklanmıyor, açıklanamıyor. Çerkez Ethem, Kazım Karabekir, Rauf Orbay, Latife hanım gibi şahsiyetlerin anıları, notları, hatıratları açıklanmıyor. Tarihçi olarak bunları inceleme, irdeleme şansı bulamıyoruz. Gizli tutulan bu belgelerle ilgili zaman zaman farklı kaynaklardan bilgiler alabiliyoruz. Özellikle 1932-1950 yılları arasında okutulan ders kitaplarında son derece eksik, yanlış bilgilerle neslimiz gerçeklerden uzaklaştırılmıştır" diye konuştu. Söyleşi sonrasında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık tarafından yazar Yavuz Bahadıroğlu'na günün anısına tablo hediye edildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title