Haberler

Babasının Düğün Hediyesi 50 Yıllık Evi Kül Oldu

Abone Ol

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bir evde başladıktan sonra ormana sıçrayan yangında, babasının yarım asır önce Ali Topal'a (72) evlenirken düğün hediyesi olarak aldığı ev, küle döndü.

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bir evde başladıktan sonra ormana sıçrayan yangında, babasının yarım asır önce Ali Topal'a (72) evlenirken düğün hediyesi olarak aldığı ev, küle döndü.

İlçeye bağlı Karapınar Mahallesi'nde 12 Eylül'de çıkan yangında, yaklaşık 100 hektarlık ormanlık alan ile 10 ev zarar gördü.

Bu evlerden birinin sahibi olan Ali Topal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evin kendisi için maddi değerinden çok manevi açıdan önemli olduğunu belirterek, hatıralarla dolu 50 yıllık bir yaşanmışlığın yangında yok olup gittiğini söyledi.

İki çocuğunun bu evde büyüdüğünü ve eşiyle en güzel yıllarının burada geçtiğini dile getiren Topal, şunları kaydetti:

"Bu ev babamdan kalmaydı bana, yaklaşık 50 yıllık. Babam bana evlendiğim zaman damat olduğum için vermişti. Evlendiğim zaman bu eve girdim ben. Bir kıvılcımla yandı gitti evim. Ben Balıkesir merkezdeydim yangın başladığında. Burada değildim geldiğimde zaten yanmıştı. Hiçbir eşyayı kurtaramadık. Eşimle burada yaşıyordum. Çocuklarım ve torunlarımla bayramda, hafta sonlarında bu evde buluşuyorduk. Yangın sırasında kimse yoktu. Ne diyeyim mala geldi çok şükür cana gelmedi."

Bazı dönemler yaşamlarını şehirde sürdürdüklerini ifade eden Topal, "Evin bu halini gördüğümde yüreğim cız ediyor." dedi.

İki katlı klasik köy evinin alevlere teslim olmasına çok üzüldüğünü dile getiren Topal, "Şimdi gördüğünüz gibi yanmış, yıkılmış, sağlam duvar kalmamış. Sadece yatağın demiri kalmış. Salon çökmüş. Hasar tespit için gelip bakmışlar ben yokken. Tutanak tutmuşlar şimdi onlarla konuşacağım. Yenisini mi yaparlar eskisi gibi bir ev mi olur, hiç bilmiyorum. Zor durumda kaldık yandı, hiç bir şey kalmadı." dedi.

Hatıralarla dolu evini bir süre gezdikten sonra bölgeden ayrılan Topal, Balıkesir'deki çocuklarının yanına gitti.

Kaynak: AA / Güncel

Karapınar Dursunbey Balıkesir Ali Topal Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
title