Haberi Paylaş

Aylin Kotil'in Ankara'ya Yürüyüşü

Güncel Haberler

Aylin Kotil'in Ankara'ya Yürüyüşü

Kotil: "Yürüyüşle halkın demokrasiye, siyasilerden daha meraklı olduğunu gördüm"

Genel seçimlerde uygulanan yüzde 10 seçim barajının düşürülmesi için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Aylin Kotil, "Yürüyüşle halkın demokrasiye siyasilerden daha meraklı olduğunu gördüm" dedi.

Aylin Kotil'i, Kazan'a gelişinde CHP Kazan İlçe Başkanı Mahmut Ayhan ile CHP Çankaya Kadın Kolları Başkanı Jülide Şimşek ve partililer karşıladı. Partililer Aylin Kotil'e yürüyüşünde bir süre eşlik etti.

Kotil, burada yaptığı açıklamada, yüzde 10 seçim barajının kalkması için yürüdüğünü, ancak Büyük Birlik Partisi dışında barajın altında kalan partilerden bir destek almadığını söyledi.

"Gerekirse Brüksel'e de yürürüm" ifadesini kullanan Kotil, "Ben bu yürüyüşle halkın demokrasiye siyasilerden daha meraklı olduğunu gördüm. Hiç tahmin etmediğim insanların seçim barajından rahatsızlık duyduğunu gördüm. Türkiye demokratikleşmek zorunda. Bu kadar demokrasiden bahseden bir hükümet var. Seçim barajını artık indirmiyorlarsa demokrasiyi artık ağızlarına almamaları gerekir. Çünkü artık riyakarlık olur" dedi.

Kotil, pazartesi günü, mecliste partilerin grup başkanvekillerini ziyaret ederek seçim barajının kalkmasıyla ilgili dilekçe vereceğini de sözlerine ekledi. - Ankara

Kaynak: AA / Güncel

Mahmut Ayhan Aylin Kotil İstanbul Politika Güncel Haberler

title