ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Icca Üyesi Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Icca Üyesi Oldu

İhlas Haber Ajansı - Güncel
ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Icca Üyesi Oldu

Ankara Ticaret Odası’nın ATO bünyesinde kurduğu Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, Uluslararası Toplantı ve Kongreler Birliği’nin (CongressandConventionAssociation-ICCA) üyesi oldu.

Ankara Ticaret Odası'nın ATO bünyesinde kurduğu Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, Uluslararası Toplantı ve Kongreler Birliği'nin (CongressandConventionAssociation-ICCA) üyesi oldu. ATO Başkanı Salih Bezci, ICCA üyelik belgesini ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Koordinatörü Seçim Aydın'dan aldı.

2014 yılı başında Kongre ve Ziyaretçi Bürosu kurarak, Ankara'nın kongre ve etkinlik turizminde bir destinasyon olması için çalışmalara başlayan ATO, Ankara'nın dünya çapında kongrelere ev sahipliği yapabilmesi ve ziyaretçi akışını sağlayabilmek için Uluslararası Toplantı ve Kongreler Birliği'ne üyelik başvurusunda bulundu. ATO'nun başvurusunu inceleyen ICCA, ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nu üyeliğe kabul etti. Bu üyelikle birlikte ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Koordinatörü Seçim Aydın, Kasım ayında Antalya'da yapılacak ICCA genel kurulunda Ankara delegesi olarak yerini alacak.

ICCA üyelik belgesini ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Koordinatörü Seçim Aydın'dan alan ATO Başkanı Salih Bezci, bir şehirde kongre bürosu kurulmasının o şehrin toplantı ve etkinlik turizmi alanında Avrupa ve dünya standartlarında adapte olduğunu gösterdiğini belirterek, "Başkentimiz uluslararası toplantılara ev sahipliği yapabilecek tesise ve insan gücüne sahiptir" dedi.

Kongre turizminin ekonomik getirisiyle dünya turizminde gözde yatırımların başında yer aldığına dikkat çeken Bezci, "1,1 trilyon dolara ulaşan dünya turizm gelirleri içinde kongre turizminin payı yüzde 30'lar seviyesinde. Türkiye'nin kongre turizminden elde ettiği gelir 2013 yılında 2,5 milyar doları aşıyor. Ankara dünya kongre turizmi pastasından mutlaka pay alacaktır" diye konuştu.

ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Koordinatörlüğü görevini yürüten ATO Meclis Üyesi Seçim Aydın, ATO Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun ICCA'ya üye olmasının dünyada yapılacak bütün kongre ve toplantı hareketlerinden haberdar olacakları anlamına geldiğine dikkat çekti. Aydın, "Aynı şekilde Ankara'nın toplantı ve etkinlik turizminde var olduğu da diğer bütün bürolara ulaştırılacak. Ankara, kurulan bu diyaloglarla önümüzdeki yıllarda çok sayıda büyük kongreye ev sahipliği yapacaktır. Bu da kent ekonomisine olumlu yansıyacaktır" dedi. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ankara Ticaret Odası Salih Bezci Aydın Politika Güncel Haberler

title