Haberler

Asker Çocuğundan Mehmetçiğe Duygu Dolu Mektup

Bolu’da, 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulunda okuyan 5’inci sınıf öğrencileri, Afrin’deki askerlere destek için yazdıkları duygu dolu mektupları postaneye giderek gönderdi.

Bolu'da, 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulunda okuyan 5'inci sınıf öğrencileri, Afrin'deki askerlere destek için yazdıkları duygu dolu mektupları postaneye giderek gönderdi.

Bolu'da, 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlere karşı mücadele eden Mehmetçiklere destek olmak mektup yazdı. "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" tişörtleri giyerek okullarından PTT Bolu Merkez Şubesi'ne kadar yürüyen öğrenciler, burada sırayla içeri girerek Türk bayraklı zarfların içine koydukları mektupları askerlere yolladı.

"Gerçek kahramanlar sizlersiniz"

Okulun 5-G sınıfında okuyan ve babası da bir asker olan Şehnaz Kil, yazdığı duygu dolu mektubunda askerlere "Kahramanlarımız" diye hitap ederek, "Aziz kahramanlarıma. Biz burada huzurlu ve mutlu duruyorsak bu sadece sizin sayenizdedir. Küçükken hep düşünmüşümdür. Yabancıların kahramanı var fakat neden bizim yok. Ama anladım ki gerçek kahramanlar sizlersiniz. Gece gündüz demeden çalışıp sonunda ise hak ettiği değeri alamadan can veren kahramanlar. Fakat merak etmeyin. Bu ülkeyi koruyacağız, bu ülke için savaşacağız. Gerekirse bu ülke için can vereceğiz. Evet, küçücük çocuklarız fakat sandığınızdan da büyük kalplerimiz var. ve bu büyük kalpler canımız ciğerimiz Türkiye'miz ve sizin için atıyor. Biz her zaman sizi düşüyor ve özlüyor olacağız" ifadelerini kullandı.

"Babama nasıl dua ediyorsam, size de ediyorum"

Şehnaz Kil, duygu dolu mektubunun devamında, "Ben bir asker çocuğu olarak babamı her saniye nasıl özlüyorsam ve babamla nasıl gurur duyuyorsam aynı şekilde sizlerle de gurur duyuyorum" diyerek şunları yazdı:

"Ve her gece yatmadan önce size dua ediyorum. Bilmenizi istiyorum ki ben babamı her saniye nasıl özlüyorsam, sizin sevdikleriniz de aynı benim gibi sizi her saniye özlüyor olacaktır. Nasıl babamı merak ediyorsam ve onun için dua ediyorsam, savaş bitsin ve biran önce yanımıza gelin diye de dua ediyorum. Çünkü siz bizim babamız, amcamız, abimizsiniz. Biliyorum ki bizim evimize yol beklemek ne kadar zorsa sizlerin de bekleyenleriniz için o kadar zor. Ama siz bizleri düşünmeyin. Biz burada dimdik sizleri bekliyoruz. Sizler bizim babamızsınız. Baba çınardır ve çınarı kimse yıkamaz. Allah'tan tek dileğim hainlere hak ettiklerini verip sağ salim geri dönmeniz. Şuan bu mektubu hangi kahraman Türk askeri okuyor bilmiyorum. Ama bildiğim tek bir şey var. O da kim okursa okusun bilsin ki benim ailemden biri. Hep yüreğimizdesiniz. Allah yardımcınız olsun." - BOLU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bolu Merkez Afrin TSK Politika Güncel Haberler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Bakmadan Geçme

İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu?
Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

title