Haberler

Antalya'da Kadın Çiftçiler Yarıştı

Abone Ol

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın ilk ilçe elemesi Serik'te yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın ilk ilçe elemesi Serik'te yapıldı.

Kadın çiftçilerin bilgi birikimine ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla Serik Ziraat Odası Başkanlığı konferans salonunda düzenlenen yarışmaya, Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ve davetliler katıldı.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Ahmet Dallı, bütün ilçelerde yapacakları yarışlara katılanları medeni cesaretlerinden dolayı kutladı.

Kadın çiftçilerin toplumun gelişmesine, eğitimine ve büyümesine katkıları olduğunu vurgulayan Dallı, "Kurum olarak eğitim ve yayın faaliyetlerimizi uygularken öncelikle hanım çiftçilerimizi düşünerek hareket ediyoruz. Çünkü tespitlerimize göre tarımsal işletmelerdeki faaliyetler ağırlıklı olarak hanım çiftçilerimizin eliyle yapılıyor." dedi.

Tarımın insanoğlu için vazgeçilmez bir kaynak olduğuna değinen Dallı, gıdanın insanoğlu için hiçbir zaman vazgeçemeyeceği, en önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu kaydetti.

Sekiz kadın çiftçinin katıldığı ve tarım, hayvancılık ile gıda konularında 15 sorunun sorulduğu yarışmada iki çocuk annesi 27 yaşındaki seracılıkla uğraşan Ümmühan Sır, birinci oldu.

Antalya'da gerçekleştirilecek yarı final elemelerine katılmaya hak kazanan Sır'a bin 500 liralık ödülü Vali Yardımcısı Cevheroğlu tarafından verildi. Yarışmada ikinci olan Şükran Şahin 750 lira ve üçüncülüğü elde Gülsum Göksu ise 500 liralık para ödülünün sahibi oldu.

Yarışmanın finali EXPO 2016 Antalya'da 15 Ekim'de gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA / Güncel

Serdar Cevheroğlu Ahmet Dallı Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar! YUNANİSTAN KAPI VİZESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yunan Adaları kapıda vize başladı mı? Yunanistan kapı vizesi kaç günde çıkar? ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title