Haberler

AK Parti'li Çelik: Fevai Arslan'ın Dili Sürçtü

Abone Ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider" ifadelerini kullanan milletvekilinin dilinin sürçtüğünü belirterek, "Fevai Arslan'la görüştüm. Başbakan'la ilgili olarak "Allah'ın hoşnut olduğu vasıfları taşıyan lider' nitelemesi yapmak istemiş" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider" ifadelerini kullanan milletvekilinin dilinin sürçtüğünü belirterek, " Fevai Arslan'la görüştüm. Başbakan'la ilgili olarak "Allah'ın hoşnut olduğu vasıfları taşıyan lider' nitelemesi yapmak istemiş" dedi.

AK Parti'li Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan'ın bir konuşmasında, dil sürçmesiyle söylediği bazı sözlerin, fazlasıyla istismar edildiğini savunarak, "İşin aslı şudur: Fevai Aslan'la görüştüm. Başbakan'la ilgili olarak "Allah'ın hoşnut olduğu vasıfları taşıyan lider' nitelemesi yapmak istemiş" dedi.

Çelik, şunları kaydetti:

Aksi takdirde "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde taşıyan lider' nitelemesini kimin için yaparsanız yapın bu kişiyi küfre götürür. Bırakın İmam Hatip mezunu olan Fevai Aslan, herhangi bir Müslüman bile bunun böyle olduğunu bilir. Adı geçen Milletvekilimiz dil sürçmesiyle de olsa, kullandığı ifadelerden ve bunun istismara konu olmasından dolayı fevkalade üzgündür."

Fevai Arslan'ın dilinin sürçtüğünü kaydeden Çelik'in de bir tweetinde Fevai Arslan yerine "Fevzi Arslan" yazması dikkat çekti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Hüseyin Çelik Fevai Arslan Fevai Aslan Ak Parti Politika Güncel Haberler

title