Haberi Paylaş
ABD'de Siyahi Gencin Polis Tarafından Öldürülmesi

ABD'de Siyahi Gencin Polis Tarafından Öldürülmesi

Güncel Haberler

ABD Adalet Bakanı Holder, öldürülen siyahi genç Michael Brown'ın cesedinde federal adli tıp uzmanlarınca otopsi yapılması talimatı verdi.

ABD Adalet Bakanı Eric Holder, Missouri'de polis tarafından vurularak öldürülen siyahi genç Michael Brown'ın cesedinde federal otopsi yapılması talimatı verdi.

Bakanlık Sözcüsü Brian Fellon, eyalet yetkililerinin yaptığı otopsiye ilaveten, Holder'ın, Adalet Bakanlığına Brown'ın cesedinde federal adlı tıp uzmanlarınca da otopsi yapılması talimatı verdiğini bildirdi.

Fallon, Holder'ın ilave otopsi talimatının nedeninin, bu olaydaki "olağanüstü koşullar" ve Brown'ın ailesinden bu yönde talep gelmesi olduğunu belirtti.

Otopsinin mümkün olan en erken zamanda yapılacağı bilgisini veren Fallon, Adalet Bakanlığının olayla ilgili soruşturma sırasında, eyalet görevlilerince gerçekleştirilen otopsinin sonucunu da dikkate alacağını kaydetti.

Missouri'deki St. Louis kentinin çoğunlukla siyahilerin yaşadığı Ferguson Mahallesi'nde 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown geçen hafta Cumartesi günü, silahsız olduğu sırada beyaz bir polis memuru tarafından vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından isyanın çıktığı bölgede gerilim hala sürüyor. - Washington DC

Kaynak: AA / Güncel

Michael Brown Eric Holder Missouri Politika Güncel Haberler

title